Sport.pl

Siatkówka. Kolejny chętny do objęcia reprezentacji Polski

Przyszłość Stephane'a Antigi wciąż nie jest znana. Na horyzoncie pojawił się nowy kandydat do prowadzenia reprezentacji. - Polska? Czemu nie? - mówi Roberto Piazza, były trener Jastrzębskiego Węgla, a aktualnie włoskiej Modeny.
Dziennikarze zapytali się Włocha o objęcie posady trenera reprezentacji Polski w przypadku zakończenia przez PZPS współpracy z Antigą. - Cały czas śledzę sytuację w Polsce. Jeśli pytacie mnie o prowadzenie polskiej reprezentacji, odpowiem: Czemu nie? Oczywiście, czekałoby mnie dużo negocjacji z PZPS, ale przypuszczam, że prędzej lub później wrócę do Polski.

Porównał też ligę polską i włoską. - Rozgrywki w Pluslidze stoją na bardzo wysokim poziomie. Zarobki zawodników i trenerów są satysfakcjonujące. W niektórych włoskich drużynach nie możesz liczyć na takie wynagrodzenie jak w Polsce. Z perspektywy polskiej siatkówki to dobrze, że wielu reprezentantów gra w rodzimej lidze.

W najbliższych dniach dowiemy się, czy kadrę obejmie nowy szkoleniowiec. Oprócz Piazzy mówi się o dwóch argentyńczykach. Pierwszy z nich to Raul Lozano, który miał już okazję trenować polską reprezentację w latach 2005-2008. Drugi to Javier Weber, aktualny trener argentyńskiego Personal Bolivar.

Więcej o:
Komentarze (2)
Siatkówka. Kolejny chętny do objęcia reprezentacji Polski
Zaloguj się
 • miro_to_ja

  Oceniono 3 razy 3

  Lozano? Ten arogant, który wypiął się na ligową siatkówkę i klubowych trenerów, gdy pierwszy raz dostał kadrę? i co on takiego wielkiego, po tym jak go wywalono, zrobił? Nic szczególnego!

 • lech2011

  Oceniono 2 razy 2

  czyli to Antiga będzie kozłem ofiarnym ratującym zarząd przed dymisją?
  Kowal zawinił, Cygana powiesili?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX