Sport.pl

Rio 2016. Siatkarzy czeka horror w ćwierćfinale. Polska zagra w łatwiejszej grupie

17 sierpnia przeżyjemy horror z reprezentacją Polski siatkarzy w rolach głównych. Tego dnia na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zostaną rozegrane ćwierćfinały. Polska zagra w Brazylii w łatwiejszej grupie B i trudno wyobrazić sobie, by z niej nie wyszła. Za to o awans do strefy medalowej zagra z jedną z potęg
W turnieju olimpijskim w Rio zagra 12 drużyn. Znamy już 11 uczestników, ostatnim będzie Meksyk albo Chile, a wszystko rozstrzygnie się w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu. Rywalizacja w Rio będzie się toczyć w dwóch sześciozespołowych grupach, z których do ćwierćfinałów awansują po cztery najlepsze ekipy.

Podział na grupy został dokonany na podstawie światowego rankingu FIVB. W grupie A zagrają: Brazylia, Włochy, USA, Francja, Kanada oraz Meksyk albo Chile. W grupie B oprócz Polski znajdą się Rosja, Argentyna, Iran, Kuba i Egipt.

O awans do ćwierćfinału łatwiej będzie z grupy B, ale nawet jej wygranie nie pozwoli ominąć świetnego rywala w walce o strefę medalową. Na papierze Kanada i Meksyk albo Chile nie mają szans znaleźć się w najlepszej czwórce grupy A. Czyli bez względu na to, które z pierwszych czterech miejsc zajmie Polska w swojej grupie, w ćwierćfinale spotka się z Brazylią, Włochami, USA albo Francją. Każdy z tych przeciwników jest wielki, każdego można typować do medalu. Musimy więc szykować się na kolejny horror.

Polscy siatkarze jedyny medal olimpijski zdobyli 40 lat temu. W 1976 roku w Montrealu byli najlepsi. Tytuł zdobyli dwa lata po wygraniu mistrzostw świata. Teraz w Rio podopieczni Stephane'a Antigi też będą walczyć w dwa lata po zdobyciu złota MŚ.

W XXI w. polscy siatkarze grali we wszystkich turniejach olimpijskich i każdy kończyli w ćwierćfinale. W 2004 roku w Atenach ulegli 0:3 Brazylii, w 2008 roku w Pekinie w dramatycznych okolicznościach przegrali z Włochami 2:3, a w 2012 roku w Londynie 3:0 pokonała ich Rosja. Czas na przełamanie, mimo że znów zapowiada nam się bardzo trudny rywal.39 niezwykłych sportowych ciekawostek! [KLIKNIJ]
Więcej o:
Komentarze (46)
Rio 2016. Siatkarzy czeka horror w ćwierćfinale. Polska zagra w łatwiejszej grupie
Zaloguj się
 • cezarykaminski

  Oceniono 18 razy 18

  I znowu to dziennikarskie marudzenie. A kogo spodziewaliście się w ćwierćfinałach igrzysk, Tunezji? (to samo z Radwańską w tenisie: "na początku łatwo ale od ćwierćfinałów horror" - tak panowie dziennikarze, tak działa rozstawienie, że jest coraz trudniej a medali za nic nikt nie rozdaje). Poza tym, co znaczy, że zagramy z jakąś potęgą? Czyzby to nie Polska była mistrzem świata? To Polska jest potęgą. A jesli chce się zdobywać medale to wygrywanie z Brazylią, Włochami czy USA musi być standardem a nie "cudem nad Wisłą".

 • ignacysyn

  Oceniono 10 razy 10

  A może by tak inni zaczęli się martwić tym, że trafią na Polaków w 1/4 turnieju ! co ???

 • matrix3

  Oceniono 4 razy 4

  Dokładnie cel osiągnięty. Ludzie kliknęli i komentują bzdury. Nieważne że znowu bzdurny punkt widzenia i durny nagłówek. Ha ha. Zaczynam się dobrze bawić bo to tylko śmiechu warte.

 • grze3

  Oceniono 4 razy 4

  Zdaje się że jesteśmy aktualnymi mistrzami świata, dołujące jest to poczucie niższości.

 • rotalplus

  Oceniono 4 razy 4

  To grupa A jest łatwiejsza skoro są 4 mocarstwa i 2 egzotyczne zespoły i awansuje dalej aż cztery zespoły - tam wystarczy wygrać z MEksykiem i Chile i mieć awans. Później trafią na łatwiejszego przeciwnika...

 • tomasz.sm

  Oceniono 7 razy 3

  Potegą to jest Polska..czemu mistrzowie świata mieliby się KOGOKOLWIEK obawiać??? Wytłumaczy autor?

 • zebrzec

  Oceniono 2 razy 2

  Zaraz, zaraz, to nie jestesmy mistrzem świata? Kogo mamy sie K.. bac?:)

 • repres1

  Oceniono 4 razy 2

  Dziś żadna reprezentacja nie wyrasta ponad inne. Wkrótce tylko jedna reprezentacja może być poza zasięgiem innych: reprezentacja Polski z Leonem w składzie.
  A co do Igrzysk: jakoś nikt nie pamięta, że przed MŚ'14 panował ogólny strach, czy nie skończą się one sportową klapą. Bo wcześniejsze wyniki nie napawały zbytnim optymizmem.
  Brazylia i Rosja wydawały się być poza zasięgiem. Przegrywaliśmy z Iranem, USA i Włochami. Przed imprezą za niełatwy do osiągnięcia sukces uważano awans do czwórki. Gdy w ostatnich rozgrywkach grupowych wylosowaliśmy Brazylię i Rosję...
  Nie ma złych i dobrych losowań (kuriozum w postaci systemu MŚ'10 pominę). Jest tylko dobra i zła forma.
  Nie mamy już żadnych kompleksów, więc trzeba się przygotować i grać.
  Brazylia, Włochy, USA, Francja, Polska, Rosja i Iran to dziś zestaw reprezentacji, z których każda może wygrać. Trochę (ale tylko trochę) niżej są Argentyna i Kuba. Całkiem pokaźna grupa. I dlatego siatkówka jest pasjonująca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX