Sport.pl

Rio 2016. Siatkarze zagrają o igrzyska bez Pawła Zagumnego

Trener reprezentacji siatkarzy Stephane Antiga powołał zawodników na zgrupowanie przed europejskimi kwalifikacjami olimpijskimi w Berlinie. W gronie 17 graczy brakuje doświadczonego rozgrywającego Pawła Zagumnego.
Zgrupowanie rozpocznie się 21 grudnia w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Pierwsza część przygotowań potrwa do 23 grudnia. Ponownie w Spale kadra spotka się drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, skąd 2 stycznia wyruszy do Berlina.

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował także, że Michał Kubiak dołączy do reprezentacji w drugiej części przygotować, czyli od 26 grudnia.

W składzie zabrakło ostatecznie Zagumnego, który był w szerokiej kadrze, ale wolał ustąpić miejsca młodszym: Fabianowi Drzyzdze i Grzegorzowi Łomaczowi.

Turniej rozegrany zostanie w Berlinie, w terminie 5 - 10 stycznia. Polacy zagrają w grupie kolejno z Serbią, Belgią i Niemcami. Na igrzyska zakwalifikuje się tylko zwycięzca turnieju, dwie kolejne drużyny zakwalifikują się do turnieju interkontynentalnego, który będzie ostatnią szansą na wygranie przepustki na turniej.

Skład Polaków:

Mateusz Bieniek, Grzegorz Bociek, Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Mateusz Mika, Marcin Możdżonek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek (libero), Andrzej Wrona, Paweł Zatorski (libero), Wojciech ŻalińskiSiatkarki SK Legionovia Legionowo w niesamowitej sesji! [ZDJĘCIA]
Czy polscy siatkarze zagrają na igrzyskach w Rio?
Więcej o:
Komentarze (5)
Rio 2016. Siatkarze zagrają o igrzyska bez Pawła Zagumnego
Zaloguj się
 • per333

  Oceniono 1 raz 1

  To nie jest dobra wiadomość. Turnieje tegoroczne pokazały, że strata Wlazłego, Winiarskiego i Zagumnego bardzo osłabiła kadrę. Z całym szacunkiem dla zmienników, ale w reprezentacji powinni grać najlepsi z najlepszych bez względu na wiek.
  A turniej w Berlinie będzie bardzo trudny. Niestety, niezakwalifikowanie się na Igrzyska staje się coraz bardziej możliwe.

 • bigosmiszcz

  0

  Siatkówka !!!
  Oprócz Rosji Brazylii Włoch i Polski nikt w to nie gra !!!
  Ale cieszą się polaczki !!!

  Siatkówka się skończyła.

 • sylwester51

  0

  Szkoda Guma to wielka klasa

 • spectator_zm

  0

  Bardzo słabo wyglądają szanse naszej reprezentacji na awans z tego Berlińskiego turnieju. Będzie dobrze, jeśli uda się załapać do trójki i tym samym do majowego turnieju w Japonii.
  Kogo powołał ten Antiga? Szkoda, że nie udało się namówić choćby Winiarskiego, ale dlaczego zrezygnował z Gumy? Winiar zagrał świetny mecz z Knack Rosselare i z pewnością by sie przydał.
  dziwię się tym zawodnikom, to praktycznie ostatnia szansa na zdobycie medalu na igrzyskach, jeśli teraz nie chcą pomoc w awansie, to niech nie liczą, że w razie kwalifikacji pojada na igrzyska za zasługi...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX