Sport.pl

ME siatkarzy 2015. Skandal! Ngapeth ofiarą rasistowskiego incydentu po meczu z Serbią

Po środowym zwycięstwie Francuzów nad Serbami 3:1 (25:22, 25:23, 14:25, 25:20) gwiazda reprezentacji Francji, Earvin Ngapeth otrzymał kilka obraźliwych wiadomości od jednego z rozgoryczonych po porażce kibiców serbskich. Niektóre z nich miały charakter rasistowski.
Earvin Ngapeth po środowym meczu był jednym z bohaterów Francji. Nie był najbardziej efektywnym zawodnikiem, ale na pewno najbardziej walecznym. Po zwycięstwie nad reprezentacją Serbii w ćwierćfinale mistrzostw Europy otrzymał bardzo niemiłe wiadomości od jednego z kibiców Serbii.

"Pie***** twoją czarną rodzinę, czarna małpo"- to jeden z ohydnych komunikatów, jaki otrzymał siatkarz reprezentacji Francji.

Zawodnik na Facebooku już wydał specjalne oświadczenie, w którym odniósł się do tego niemiłego wydarzenia: - "Jestem wstrząśnięty! Po naszym zwycięstwie nad Serbią otrzymałem obraźliwą wiadomość. Jestem pół-Kameruńczykiem, pół-Francuzem i jestem z tego dumny. Nigdy nie przestanę nosić niebieskich barw z dumą i honorem. Po tym meczu chciałem pokazać Wam momenty szczęścia i radości, ale dzisiejszego wieczoru nie jestem w stanie. Ten incydent jest zbyt poważny i pragnę podkreślić jak poważnym problemem jest rasizm. Jestem jednym z zawodników o afrykańskich korzeniach i będę walczyć do upadłego".

Francuzi w półfinale zmierzą się Bułgarią, która w ćwierćfinale wyeliminowała Niemców.Więcej o:
Komentarze (46)
ME siatkarzy 2015. Skandal! Ngapeth ofiarą rasistowskiego incydentu po meczu z Serbią
Zaloguj się
 • adcore

  Oceniono 15 razy 9

  Zawsze jakis tuman sie znajdzie,francuz nie powinien sie zbytnio nim przejmowac...

 • bratjolki

  Oceniono 9 razy 3

  No ohhhhhydne...!!!!
  Europa nic gorszego nie widziala!
  (Dla tych co ostatnio w Szwecji nie byli, lub... pod Paryzem noca :)

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 6 razy 2

  Swoją drogą ten Francuz to niespecjalnie wygląda na typowego Gala, coś się za bardzo opalił
  co dziwne bo w siatkówkę zazwyczaj gra się w hali...

 • antypopis2

  Oceniono 12 razy 2

  Powiesz o kimś, 'rudy, do budy! albo 'ty sq.wielu p**dolony!'. Nikt nie zwróci na to uwagi. To przecież język, jakim posługują się na codzień nasze ośmiorniczkowe elyty.
  Ale powiedz do Murzyna, że jest czarny. Oho!

 • j23plpol

  Oceniono 8 razy 2

  Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

  Tak? Serbów to nie dotyczy? Ich można obrażać? Wasza wybiórcza sprawiedliwość jest ohydna, panowie redachtory.

 • bielanczyk

  Oceniono 14 razy 2

  Czy Olga T. nie powinna nazwać Serbów mordercami Żydów albo Kameruńczyków?

 • eldorius

  Oceniono 1 raz 1

  Przywykliśmy do tego,że kibice siatkówki reprezentują dużo wyższy poziom kultury,wzajemnej tolerancji niż w innych sportach.Są jednak wyjątki i do nich należą Serbowie. Na poprzednich ME u siebie w skandaliczny sposób potraktowali polską reprezentację i inne drużyny,które grały z Serbią.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX