Sport.pl

ME siatkarzy 2015. Koszmarna Warna, Sofia zupełnie inna?

Ponad 12 razy więcej ludzi przychodziło na mecze w Sofii niż na te, które odbywały się w Warnie w fazie grupowej mistrzostw Europy. Polscy siatkarze mają rację, kiedy twierdzą, że dopiero wraz z przenosinami do stolicy Bułgarii rozpoczynają prawdziwy turniej rangi mistrzowskiej. Nad Morzem Czarnym oglądaliśmy organizacyjną porażkę, której bardzo wstydzilibyśmy się, gdyby przytrafiła się Polsce. Biało-czerwoni swój ćwierćfinał w Sofii zagrają w środę z Holandią albo Słowenią.
Od piątku do niedzieli na sześciu meczach w Warnie pojawiło się w sumie 3550 widzów. Część mistrzostw Europy nad Morzem Czarnym rozegrano chyba tylko po to, żeby sprawdzić wierność polskich kibiców. - Ci ludzie przez 20 godzin jechali tu samochodami, żeby nas zobaczyć. Ogromny szacunek i ogromne dzięki - mówi Michał Kubiak. Do podziękowań kapitana reprezentacji Polski przyłączyć powinni się organizatorzy. Bez kilkusetosobowej grupy biało-czerwonych kibiców w Pałacu Kultury i Sportu chyba nie dałoby się wytrzymać.

W Warnie każdy mecz obejrzało średnio 591 osób, a w Sofii - 7314. Różnica olbrzymia, oczywiście spowodowana głównie tym, że w stolicy swoje mecze rozgrywali Bułgarzy. Ale i na spotkania bez ich udziału kibice przychodzili, czego dowodem 2500 tysiąca widzów na najsłabszym pod względem frekwencji na trybunach meczu grupy A, w którym spotkały się Czechy i Niemcy.

Nasi mistrzowie świata mają rację, kiedy powtarzają, że to w Sofii zacznie się prawdziwy turniej. Arenę Armeec, w której będą grać już do końca (oby aż do finału), oddano do użytku w 2011 roku. Pomieścić może 12 500 kibiców, pod każdym względem przypomina nasze nowoczesne hale, którymi mogliśmy się chwalić na ubiegłorocznych MŚ. Obiekt w Warnie czasy świetności przeżywał dawno temu. Wybudowana w 1968 roku hala co prawda przechodziła przed rokiem remont, ale na pewno nie gruntowny.

"Jest wielofunkcyjna, ma centrum rekreacji, centrum fitness, centrum prasowe, centrum handlowe" - piszą o niej Bułgarzy.

W rzeczywistości wygląda to tak:Sklepiki, czy bardziej budki po obu stronach korytarza robią za centrum handlowe. Przechodząc przez "centrum handlowe", trafić można do:

- centrum fitness, czyli standardowo wyposażonej siłowni

- centrum rekreacji, a więc placu zabaw dla dzieci

- centrum prasowego, czyli sali gimnastycznej, w której dla dziennikarzy ustawiono jedynie krzesła, bez biurek/stołów

A propos korytarzy, większość wygląda tak:Kiedy pada deszcz, dach przecieka, trzeba więc w szczególnie wrażliwych miejscach ustawić wiadra. Kiedy pada mocniej, na pomoc przybywa pani z mopem, która na bieżąco wyciera podłogę.

Jest i taki korytarz, który z jednej strony prowadzi do sali, a z drugiej do muzycznego klubu. 19 października, dzień po zakończeniu włosko-bułgarskich mistrzostw, zagra tam zespół wykonujący covery utworów Nirvany. Pewnie wtedy w Pałacu Kultury i Sportu zjawi się więcej ludzi niż w trakcie mistrzostw Europy.W warneńskim bałaganie z siatkówką w tle naprawdę małą, niemal niezauważalną wpadką była ta:Jedna z końcowych linii boiska na pewno nie była idealnie równa. Ale czego się spodziewać po kimś, kto organizując imprezę rangi mistrzowskiej, nie zada sobie trudu, by zarezerwować zawodnikom taki lot na następne mecze, który nie zmusi ich do nieprzespania nocy? Albo kto dwóm drużynom każe zmieścić się w jednym autokarze, co zdarzyło się po niedzielnym meczu Polska - Białoruś?

Więcej o:
Komentarze (21)
ME siatkarzy 2015. Koszmarna Warna, Sofia zupełnie inna?
Zaloguj się
 • ma.ci.ej

  Oceniono 8 razy 6

  Jakby ktoś chciał nakręcić film "Polska w ruinie", to w Bułgarii bez problemu znajdzie odpowiednie plenery zdjęciowe

 • maxgazeta.pl

  Oceniono 3 razy 3

  "czego dowodem 2500 tysiąca widzów " buahahhahaha, cenisz dobre dziennikarstwo? Gratuluje pismaku, moze zamiast zaczniesz pisac w miejscach gdzie ktos czyta twoje wypociny, to warto sie nauczyc czegos co bylo w szkole podstawowej? Albo 2500 widzów albo 2,5 tysiąca. Zadanie domowe- sprawdzić ile to jest 2500 x 1000.

 • do100jnik

  Oceniono 5 razy 3

  wyjątkowo debilnie zorganizowana strona, wyniki i terminarz z pucharu swiata, ale nie z ME, zawsze była debilnie redagowana, ale teraz to juz przesadzili, po co to g... otwierać

 • skazany_na_szaszlyk

  Oceniono 1 raz 1

  widać, że bulgaria jest gotowa na organizację mistrzostw świata w piłce nożnej

 • nikonades

  Oceniono 1 raz 1

  Pasuje jak ulał scena z "Misia" - "Warunki na zgrupowaniu mieliśmy bardzo dobre i to nieprawda, że dach przeciekał przecież prawie nie padało....."

 • barakuda62

  Oceniono 1 raz 1

  Wy od tych aukcji itp. czy wam się wydaje że ktoś czyta więcej z waszych durnych wypocin jak
  "Znalazłem no" i przesuwa niżej a wy cymbały i tak sie produkujecie ze swym kretyństwem

 • white777

  Oceniono 3 razy 1

  Tak bedzie wygladala Polska za cztery lata bo bedzie potrzebny material na pomniki prezydenta 1000 lecia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX