Sport.pl

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Niedziela rozstrzygnie wszystko

Przed ostatnim dniem rozgrywek grupowych podczas mistrzostw Europy siatkarzy, które rozgrywane są w Bułgarii i we Włoszech, tylko reprezentacja Polski jest praktycznie pewna awansu do ćwierćfinału. O tym, kto także znajdzie się w ósemce, zadecydują niedzielne mecze.
0 : 3
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarzy 2015 - Grupa C
Niedziela 11.10.2015 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Białoruś
13
19
17
0
Polska
25
25
25
3
Składy i szczegóły
Białoruś
Skład: Audochanka, Busel, Miśkiewicz, Charapowicz, Marozau, Wasz, Martynau, Budziukhin, Pranko.
Polska
Skład: Nowakowski, Konarski, Kurek, Kłos, Bieniek, Drzyzga, Łomacz, Kubiak. Szalpuk, Możdżonek, Mika, Buszek.
Przypomnijmy, że z czterech grup eliminacyjnych awans do ćwierćfinału wywalczą tylko zwycięzcy grup, a zespoły z drugich i trzecich miejsc zagrają w barażach o prawo gry w ćwierćfinale. Po dwóch dniach rywalizacji tylko w grupie C sytuacja jest dość klarowna. W pozostałych o ostatecznych miejscach zadecydują ostatnie, bezpośrednie mecze.

We wspomnianej grupie C gra reprezentacja Polski. Polacy mają na koncie dwa zwycięstwa i to nad najgroźniejszymi rywalami. Do awansu do ćwierćfinału brakuje im tylko dwóch wygranych setów z najsłabszą Białorusią. A Białorusini to właśnie pierwszy zespół, który żegna się już z mistrzostwami. Teoretycznie nasi wschodni sąsiedzi mają jeszcze szanse na baraż, ale prawdopodobieństwo ich awansu wynosi naprawdę niewiele.

Z grupy C do ćwierćfinału awansują zapewne Polacy, a w barażach zagrają Słoweńcy i Belgowie. Kto wyjdzie do nich z drugiego, a kto z trzeciego miejsca, okaże się po ich bezpośrednim starciu.

A to, kto będzie drugi, nie jest bez znaczenia. W barażach zespoły z grupy C zmierzą się z drużynami z grupy A, gdzie dotychczasowe rozstrzygnięcia były dość niespodziane. Brązowy medaliści mistrzostw świata, Niemcy nie wygrali jeszcze meczu i zamykają tabelę. W niedzielę zagrają z Czechami o trzecie miejsce i baraż z drugą drużyną grupy C. Niemcy jednak w przegranym 2:3 starciu z Holendrami wyglądali tak, jakby chcieli przegrać. Po ewentualnym wygranym barażu, drużyna z drugiego miejsca z grupy A zagrałaby z Polakami, z trzeciego, ze zwycięzcą grupy A, więc teoretycznie miałaby łatwiej.

A kto wygra grupę A? Faworytem są Bułgarzy, ale i Holendrzy mają na koncie komplet zwycięstw. O tym, kto od razu wyląduje w ćwierćfinale, a kto będzie musiał przedzierać się przez baraże, zadecyduje bezpośredni pojedynek.

Mecze na szczycie wyłonią też zwycięzców grup B i D, które grają we Włoszech. W grupie B o ćwierćfinał zagrają Włosi i Francuzi, którzy dotąd nie stracili punktu, a o trzecie miejsce dające grę w barażach zmierzą się Estonia z Chorwacją.

Podobna sytuacja jest także w grupie D, tyle że komplet punktów mają tu tylko Rosjanie. Serbowie stracili jedno "oczko" ze Słowakami, ale w niedzielę zagrają o pewny ćwierćfinał z Rosją. By wygrać grupę muszą zwyciężyć, obojętne w jakim stosunku, bo na końcu w pierwszej kolejności liczą się i tak zwycięstwa, dopiero później punkty meczowe.

O trzecie miejsce zagrają natomiast Słowacja i Finlandia. Przegrany wraca do domu, wygrany zagra w barażu z drugą drużyną grupy B.

Grupa A1.Bułgaria256:2
2.Holandia256:3
3.Czechy213:6
4.Niemcy212:6
Grupa B1.Włochy266:0
2.Francja266:1
3.Estonia201:6
4.Chorwacja200:6
Grupa C1.Polska266:1
2.Słowenia234:3
3.Belgia233:3
4.Białoruś200:6
Grupa D1.Rosja266:0
2.Serbia256:2
3.Słowacja212:6
4.Finlandia200:6
Czy rozpoznasz siatkarzy reprezentacji Polski? [QUIZ]


Więcej o:
Komentarze (10)
Mistrzostwa Europy siatkarzy. Niedziela rozstrzygnie wszystko
Zaloguj się
 • masakrator66666

  0

  Czemu pod zdjęciem jest podpis Puchar Świata 2015, jak na owym Pucharze nie było Wlazlego a na zdjęciu jest...?

 • bornintheusa

  Oceniono 2 razy 0

  Nie interesuje mnie to, do Igrzysk 10 miesiecy, a awansu do turnieju nie ma i po tych"mistrzostwach" tez go nie bedzie.

 • mk8888

  Oceniono 1 raz -1

  @pm200
  Po uzyciu enigmy w celu rozszyfrowania artykułu wychodzi mi ze Bułgaria/Holandia (jesli przejdzie baraż)

 • pm200

  Oceniono 1 raz -1

  Po ewentualnym wygranym barażu, drużyna z drugiego miejsca z grupy A zagrałaby z Polakami, z trzeciego, ze zwycięzcą grupy A, więc teoretycznie miałaby łatwiej.
  O CO TUTAJ CHODZI ? Niemcy po wygraniu barażu z 3 miejsca za grają w 1/4 z Bułgarią, a My z ?????

 • pawelekok

  Oceniono 4 razy -2

  Ciekawe, że najpierw pomyślałem o piłce nożnej. Jeszcze ciekawsze, że Polacy pewni nie są do ostatniego gwizdka, ale jeśli wygrają, to zajmą pierwsze miejsce w grupie, co nie ma najmniejszego znaczenia, czy pierwsze, czy drugie. I tylko Niemcy są cały czas pewni awansu z co najmniej drugiego. Cały czas piszę tu o piłce nożnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX