ME siatkarzy 2015. Polska - Belgia 3:0. Mika i Kubiak najlepsi [OCENY]

Mateusz Mika błyszczał w ataku, Michał Kubiak trzymał poziom w każdym elemencie, a swoje zrobili prawie wszyscy koledzy wymienionej dwójki. Dzięki temu na otwarcie ME Polska łatwo pokonała Belgię 3:0 (25:18, 29:27, 25:16). W sobotę o godz. 19.30 spotkanie ze Słowenią. Relacja na żywo w Sport.pl

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Fabian Drzyzga: 5- Popełnił jeden gruby błąd, przerzucając piłkę nad Michałem Kubiakiem, bywało, że przyznawał się do niedokładnych wystaw do środkowych, ale generalnie spisał się dobrze, dał kolegom wiele piłek na pojedynczy blok, Belgowie mieli problem z nadążeniem za jego rozegraniem.

Grzegorz Łomacz: bez oceny Grał zbyt krótko.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 3+ Z dużymi problemami w ataku (10/24 - 42 proc. skuteczności), a zagrywką sprawiał duże kłopoty rywalom. Ale dopiero w trzecim secie. Dwa pierwsze do zapomnienia.

Dawid Konarski: bez oceny Znów grał krócej, niż mógłby grać, nie zdążył rozwinąć się w ataku - skończył dwie z pięciu piłek. Do tego dwa punkty blokiem.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: bez oceny Podstawowy środkowy tym razem nie zagrał.

Mateusz Bieniek: 4 Jeden as, jeden blok, w ataku w kratkę - 3/6. Może być lepiej.

Karol Kłos: 4 Wyszedł w szóstce za Nowakowskiego, był naszym najlepiej serwującym zawodnikiem, w sumie wykonał aż 19 zagrywek (14 razy serwował drugi w tej statystyce Kurek), zepsuł tylko jedną. Jeden blok, ale w ataku bez zrozumienia z Drzyzgą - 3/8.

Marcin Możdżonek: bez oceny Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY: Mateusz Mika: 5 Lider naszego ataku, zanotował aż 68-procentową skuteczność (15/22), prezentował firmowe kiwki i spokój doprowadzający przeciwników do furii. Dobry na zagrywce (jeden as, kilka nieprzyjemnych dla rywala floatów), jeden raz ustrzelony serwisem, pozytywnie przyjął połowę z 12 zagrywek rywala.

Michał Kubiak: 5 Jak zwykle solidny w przyjęciu (bez błędu), skuteczny w ataku (10/17), do tego trzy bloki i dwa asy serwisowe. Udany mecz kapitana.

Rafał Buszek: bez oceny Nie zagrał.

Artur Szalpuk: bez oceny Nie zagrał.

LIBERO: Paweł Zatorski: 5- Przyjął najwięcej zagrywek - 23. Szkoda, że tylko 22 proc. z nich perfekcyjnie. Raz serwisem ustrzelony. Czujny w obronie. Może bez rewelacji, ale na tyle, na ile w takim meczu było trzeba.

Piotr Gacek: bez oceny Nie zagrał.