ME w siatkówce. Polska - Belgia 3:0. Drzemka w drugim secie [STATYSTYKI]

Siatkarze reprezentacji Polski pokonali 3:0 Belgów w pierwszym meczu mistrzostw Europy rozgrywanych w Bułgarii i we Włoszech. Polacy dominowali w pierwszym i trzecim secie, w drugim dali się nieco rozwinąć rywalom, oddając im aż 14 punktów.

Belgowie w drugiej partii zdobyli najwięcej, bo 27 punktów. Ponad połowę z nich dostali jednak po błędach Polaków i tylko dzięki temu wynik tego seta długo oscylował wokół remisu, a nasi rywale nawet przez chwilę prowadzili. Belgowie nie mieli czym straszyć na siatce i głównie przez słaby atak przegrali i tego seta, a także dwa inne.

Reprezentacja Polski pokazała, że mimo pomyłek jest mocna, bo wygrać seta, oddając rywalom 14 punktów, to nie lada wyczyn. Ale Polacy nadrobili niedokładności niezłym atakiem, dużo skuteczniejszym od rywali, zwłaszcza w kontratakach.

Podopieczni trenera Stephana Antigi wygrali 3:0, w setach do 18, 27 i 16, będąc zespołem lepszym w każdym elemencie. Biało-czerwoni zdobyli 7 punktów blokiem (przy 5 punktach rywali), pięć zagrywką (Belgowie jeden) i 43 po atakach (rywale 29). W tym elemencie Polacy mieli 52-procentową skuteczność przy zaledwie 37-procentowej siatkarzy Belgii.

Również w przyjęciu lepiej radzili sobie nasi siatkarze, którzy dogrywali dokładnie 52 procent piłek, a Belgowie zaledwie 39 procent.

Indywidualnie znakomicie zaprezentowali się Michał Kubiak i Mateusz Mika, którzy zdobyli odpowiednio 15 i 16 punktów. Kubiak miał trzy bloki i dwa asy, a w ataku kończył 59 procent piłek. Mika miał jeszcze większą skuteczność w ataku, aż 68-procentową! Do tego zaliczył także asa.

W ekipie Belgii żaden z siatkarzy nie był w stanie przekroczyć magicznej granicy 10 zdobytych punktów. Żaden też nie był w stanie pociągnąć swojego zespołu do równej walki z Polakami.

W fazie grupowej nasi siatkarze zagrają jeszcze ze Słowenią (sobota, godz. 19.30) i Białorusią (niedziela, godz. 17). Jeśli zajmą pierwsze miejsce, od razu awansują do ćwierćfinałów.

Facet, który od auta woli hulajnogę, dwaj miłośnicy Harry'ego Pottera i fan Jana Matejki [SYLWETKI SIATKARZY]