Sport.pl

ME siatkarek. Trener Jacek Nawrocki: Zdaliśmy część pisemną, czas na ustną

3 : 0
Informacje
Mistrzostwa Europy siatkarek 2015 - Grupa A
Poniedziałek 28.09.2015 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
25
25
25
3
Słowenia
18
19
21
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Werblińska, Bednarek-Kasza, Pycia, Wołosz, Kurnikowska, Skowrońska-Dolata, Maj-Erwardt
Słowenia
Skład: Bozić, Recek, Zdovc, Cvetanović, Hutinski, Zaloznik, Medved
- Te trzy mecze, jakie zagraliśmy w grupie, i ich wyniki oddają naszą dzisiejszą pozycję. Cieszę się, że siatkarki są dla siebie aż tak krytyczne po przegranych z Włochami i Holandią, ale dopiero na mistrzostwach Europy mamy możliwość skonfrontowania naszych ambicji z czołówką kontynentu - mówi trener polskich siatkarek Jacek Nawrocki po wygranej 3:0 ze Słowenią i wyjściu Polski z grupy.
Teraz Polskę czeka mecz barażowy o ćwierćfinał z Białorusią (w środę, 30 września). Trener Jacek Nawrocki mówi o Białorusinkach: - Są w naszym zasięgu. Często gramy z nimi sparingi, ostatnio padły w nich jedna wygrana, jeden remis i jedna porażka. Wiemy o nich sporo, pozostaje wykorzystać szansę, jaka się przed nami otwiera. Prawdą jest, że na takich turniejach jak mistrzostwa Europy wejście do fazy play-off, gdy każdy mecz jest o to, by zostać w turnieju albo odpaść, to nowe rozdanie. Teraz wszystko się może jeszcze wydarzyć.

Na pytanie o to, jak ocenia rywalizację w grupie i dotychczasowe wyniki Polek, rzekł: - Odzwierciedlają one naszą dzisiejszą pozycję. Zagraliśmy bardzo trudne dla nas mecze z Włochami i Holandią oraz spokojny, kontrolowany mecz ze Słowenią. Nie był piękny, ale tak się gra takie mecze. Słowenki grały dobrze w obronie, nie tak łatwo było nam udokumentować swoją wyższość przy takiej defensywie rywalek. Mogę powiedzieć, że zdaliśmy część pisemną egzaminu. Teraz przed nami część ustna.

Trener Jacek Nawrocki chwalił młode siatkarki, Natalię Kurnikowską i Kamilę Ganszczyk. - Natalia pewne doświadczenie już miała, ale Kamila nie. Jestem bardzo zbudowany ich postawą. Co do naszych dwóch taktyk, ze wzmocnionym przyjęciem i atakiem, to nie wiem, którym wariantem w jakim meczu będę się posługiwał, bo każdy z nich co innego nam daje. To dopiero zdecyduję. Na pewno jeden z wariantów jest łatwiejszy dla Katarzyny Skowrońskiej niż drugi, ale dobrze, że mamy wybór.

Pytany o potężną samokrytykę, jaką polskie siatkarki składały po przegranych meczach z Włochami i Holandią, odrzekł: - To dobrze, że taka samokrytyka jest, bo jest ona na miejscu. I dobrze, że każdy ocenę tego, dlaczego sety meczów z Włoszkami i Holenderkami zagraliśmy tak słabo, zaczyna od siebie. Ja też tak robię. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do mikrofonu możemy mówić wiele o naszych ambicjach i o tym, czego chcemy, ale trzeba jeszcze wyjść na boisko i tam pokazać, czego chcemy. My nie mamy na co dzień okazji grać z tak renomowanymi rywalami jak Włochy i Holandia, nie ma nas w pierwszej dywizji Grand Prix i dopiero na mistrzostwach Europy możemy skonfrontować nasze ambicje z czołówką kontynentu.

Siatkarski Puchar Świata pełen absurdów. O co chodzi Japończykom? [ZDJĘCIA]


Czy Polki awansują do ćwierćfinału ME?
Więcej o:
Komentarze (1)
ME siatkarek. Trener Jacek Nawrocki: Zdaliśmy część pisemną, czas na ustną
Zaloguj się
  • 0

    Tak nie ma nas w pierwszej dywizji Grand Prix i nie będzie również w przyszłym roku i to już piłeczka w ogródku trenera Nawrockiego. Trzeba było w tym roku walczyć na maksa i wygrać 2 dywizję, żeby w przyszłym roku ogrywać kadrę z najlepszymi. A tak to co kolejny rok zmarnowany? A Holenderki to przepraszam gdzie grały w tym roku??? Czyż nie ogrywały się z tymi samymi drużynami co i my??? Tyle że trener Guidetti budował swoją drużynę i grał optymalnym składem nic nie kombinując. I teraz zbiera tego efekty. Holenderki - pewne siebie dziewczyny wiedzące po co są na boisku, Polki - strach w oczach i wielkie pytanie ale o co chodzi? Oj daleka jestem od zwalania wszystkiego na trenerów, ale ciekawa jestem jakby wyglądała nasza gra gdyby trenerem naszych dziewczyn był Guidetti....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX