Sport.pl

Puchar Świata 2015. Czego Polakom brakuje do awansu? [TABELA]

Wygrana albo porażka 2:3 - te wyniki w ostatnim meczu Pucharu Świata z Włochami zapewnią polskim siatkarzom olimpijską kwalifikację. Przegrana 0:3 lub 1:3 też nie skreśla jeszcze szans biało-czerwonych, ale wówczas będą musieli liczyć na rywali. Spotkanie z Włochami w nocy z wtorku na środę o godz. 3.30.
3 : 0
Informacje
Puchar Świata siatkarzy 2015 - 10. kolejka
Wtorek 22.09.2015 godzina 10:10
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
USA
25
26
25
3
Rosja
23
24
19
0
Składy i szczegóły
USA
Skład: Anderson, Russell, Sander, Christenson, Holt, Lee, Shoji (L)
Rosja
Skład: Wolwicz, Tetjuchin, Butko, Muserski, Michajłow, Kurkajew, Obmoczajew (L)
Podopieczni Stephane'a Antigi pozostają jedyną drużyną Pucharu Świata, która wygrała wszystkie mecze. Wciąż nie są jednak pewni awansu na igrzyska w Rio de Janeiro. Na razie zgromadzili 29 punktów i prowadzą w tabeli, ale ich sytuację skomplikowało wtorkowe gładkie zwycięstwo Amerykanów nad Rosjanami (3:0). Dzięki niemu jankesi znacznie przybliżyli się do występu za rok w Brazylii.

Polacy o awans nie mogą być jeszcze spokojni. W środę nad ranem zmierzą się z Włochami, którzy także liczą się w walce o olimpijską kwalifikację. Do biało-czerwonych tracą trzy punkty. Jeśli z drużyną Antigi wygrają 3:0 lub 3:1, wyprzedzą ją w tabeli dzięki lepszemu stosunkowi setów. W obu przypadkach Polacy mogą więc w ostatniej serii spotkań stracić awans na igrzyska.

Nawet porażka za trzy punkty nie skreśla jednak szans na miejsce w pierwszej dwójce Pucharu Świata. Wtedy trzeba będzie kibicować Argentyńczykom, którzy w ostatnim spotkaniu zmierzą się z Amerykanami. Wygrana zespołu z Ameryki Południowej sprawi, że biało-czerwoni w końcowej klasyfikacji wyprzedzą Stany Zjednoczone.

Argentyńczycy już raz "pomogli" w ten sposób Polakom - w ubiegłorocznych mistrzostwach świata pokonali w drugiej rundzie właśnie Amerykanów. Dzięki temu drużyna Stephane'a Antigi była pewna awansu do najlepszej szóstki turnieju jeszcze przed rozpoczęciem spotkania z Francją. Czy w razie niepowodzenia w starciu z Włochami historia się powtórzy? Mecz USA - Argentyna kończy tegoroczny Puchar Świata. Początek zaplanowano na godz. 11.40.Siatkarski Puchar Świata pełen absurdów. O co chodzi Japończykom? [ZDJĘCIA]
Czy Polacy wygrają siatkarski Puchar Świata?
Więcej o:
Komentarze (74)
Puchar Świata 2015. Czego Polakom brakuje do awansu? [TABELA]
Zaloguj się
 • tiwad

  Oceniono 7 razy 7

  Pani Agnieszko proszę nie pisać artykulików na kolanie! Jak można wprowadzać ludzi w błąd:
  " Jeśli z drużyną Antigi wygrają 3:0, wyprzedzą ją w tabeli dzięki lepszemu stosunkowi setów. Jeśli pokonają ją 3:1, będą mieli lepszy stosunek punktów. "

  Przecież nie logiczne jest by po mniejszej porażce (3:1) decydował stosunek punktów skoro za 3:0 i 3:1 jest taka sama liczba punktów.
  Jeśli miała na myśli Pani tzw. "małe punkty" to też muszę Panią zasmucić gdyż stosunek setów będzie równy gdy przegramy 3:1 tylko jeśli dodamy ten wynik reprezentacji Włoch oraz....NIE DODAMY reprezentacji Polski. Tylko wtedy obie reprezentacje będą mieć bilnas 30:8
  Prawda jest taka że stosunek setów przy 3:1 dla reprezentacji Italii będzie dla nas niekorzystny i będzie wynosił:
  Włochy 30:8
  Polska 31:11
  Przy 3:0 dla Włoch stosunek będzie wynosił:
  Włochy 30:7
  Polska 30:11
  Proszę uważniej!

 • czan1313

  Oceniono 9 razy 5

  Pani Agnieszko, powinna pani wrócic do komentowania piłki nożnej. Jakby pani nie zauważyla to spieszę z wyjaśnieniami - jesteśmy mistrzami świata, lejemy wszystkich jak leci w Pucharze Świata i chcemy zdobyć złoto olimpijskie w Rio. Włosi byli mistrzami 2 dekady temu, więc to oni mają się nas bać a nie odwrotnie. Zakładać, że ktoś zagra dla nas, po prostu nie wypada. Wszystko jest w rękach chłopaków - oni właśnie na naszych oczach tworzą historię.

 • keinnasenhasen

  Oceniono 13 razy 5

  Codziennie czytam co się musi stać, abyśmy awansowali na Igrzyska, a przypominam, że to przede wszystkim Puchar Świata, a nie turniej kwalifikacyjny do Igrzysk i walczymy w nim o PŚ, a nie o olimpijską kwalifikację. Rio to tylko dodatek dla najlepszych.

  Turnieje kwalifikacyjne: europejski i interkontynentalny odbędą się w przyszłym roku.

 • lina555

  Oceniono 4 razy 4

  Umiesz liczyć, licz na siebie! W MŚ Argentyńczycy dali nam komfort, ale zrobili to, nim przystąpiliśmy do meczu z Francją. Nie ma nic gorszego, niż czekanie na litość innych!

 • ma.ci.ej

  Oceniono 6 razy 4

  Wygrywamy - obojętne czy za 2 czy za 3 punkty i zdobywamy Puchar Świata ! Kalkulacje zostawmy kopaczom.

 • pan_mamon

  Oceniono 8 razy 4

  Po co to gdybanie? Lejemy wszystkich jak leci, Rosja z początku grała lepiej, USA jechało jak taran ... i co? I urwali nam jednego seta. Makaroniarzom wróżę 1 set wygrany i to będzie max. To oni mają się nas bać, nie my ich ... bo niby kogo? Zajcev im meczu nie wygra :)

 • lina555

  Oceniono 2 razy 2

  Umiesz liczyć, licz na siebie! Na MŚ Argentyńczycy grali z USA przed nami, do meczu z Francją przystępowaliśmy mając awans w kieszeni, to Amerykanie się denerwowali i pojechali do domu. Nie wierzę, że jeżeli przegramy z Włochami, to później USA dadzą się ograć Argentyńczykom. Nic dwa razy się nie zdarza. A w ogóle to tylko w FIBA mistrz świata i mistrzowie kontynentów nie mają automatycznej kwalifikacji na IO.

 • anty-oszolom

  Oceniono 4 razy 2

  O ile mi się dobrze wydaje, Polska reprezentacja prowadzi w rozgrywanym obecnie Pucharze Świata. Nie kwalifikacjach do IO czy wyliczance szans.
  Więc - Polacy są o krok od zdobycia kolejnego trofeum - Pucharu Świata!!! I żadna inna reprezentacja nie jest tak blisko jak nasza!!!!!
  A jeżeli już...komentarze - "Polacy nie są pewni awansu" , "Jankesi (Amerykanie) znacznie przybliżyli się do występu za rok w Brazylii" itp. wskazywałyby, że musimy liczyć na cudze błędy i cud. A tak naprawdę wystarczy liczyć na siebie, na dobrą grę naszych chłopaków. A oni są świetni.

 • onuce-precz

  Oceniono 4 razy 2

  zaraz, zaraz a jeśli usa wygrywa za 3 my przegrywamy 2:3 wchodzimy, to kto wchodzi z nami, usa czy włosi?
  tej informacji już nie podali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX