Memoriał Wagnera 2015. Polska - Francja 3:2. Jest życie bez Kurka. Daje je Konarski! [OCENY]

Dawid Konarski został bohaterem wygranego przez Polskę 3:2 (25:27, 19:25, 26:24, 25:23, 15:13) meczu z Francją na zakończenie Memoriału Wagnera. Zmiennik Bartosza Kurka za ten występ zdobył tytuł najlepszego atakującego turnieju. Brawa też dla MVP imprezy, kapitana naszej kadry Michała Kubiaka

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY

Fabian Drzyzga: 3

Miał duże problemy przy słabym dograniu od przyjmujących. Na pewno nie jest w formie z ubiegłego roku. Ciekawe, na ile jest to spowodowane brakiem oparcia w profesorze Pawle Zagumnym i na ile jeszcze poprawi się przed Pucharem Świata.

Grzegorz Łomacz: 4

Wszedł w drugim secie, kiedy ten był już przegrany. Z czasem radził sobie coraz lepiej. Może bez fajerwerków, ale rozgrywał solidnie.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 3-

Mając tylko 36-procentową skuteczność (5/14), zszedł z boiska w drugim secie. Zagrywką też krzywdy rywalom nie zrobił - zepsuł dwie, punktu nie zdobył. Jeden punkt dołożył blokiem.

Dawid Konarski: 5+

Pod koniec pierwszej partii wszedł na podwyższenie bloku, w drugiej już na dobre zmienił Kurka. I zagrał REWELACYJNIE. W ataku 17/29 (59 proc.), do tego bardzo dobry w polu serwisowym. Bohater meczu! W nagrodę dostał tytuł najlepszego atakującego imprezy.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 3-

Słabo (1/3 w ataku), jeden blok, dlatego tym razem grał krótko. Zszedł z boiska już w drugim secie.

Mateusz Bieniek: 4

W ataku bardzo dobrze (6/8, 75 proc. skuteczności), szkoda, że nie straszy już rywali blokiem (jeden punkt) i zagrywką (bez punktu).

Karol Kłos: 4

Pojawił się już w drugim secie, w ataku jeszcze nierówny (3/7, tylko 43 proc.), ale postawił cztery ważne bloki. Pokazał m.in., że da się zatrzymać szalejącego N'Gapetha.

Marcin Możdżonek: bez oceny

Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 4+

Przyjmował aż 38, a atakował aż 35 razy. Zazwyczaj poprawnie albo dobrze (cztery błędy w przyjęciu), 51 proc. skuteczności w ataku (18 pkt). Kapitan nie zawodzi. Zdecydowanie najlepszy zawodnik turnieju.

Rafał Buszek: 3

W przyjęciu dwa błędy na 19 odbiorów, w ataku niestety dużo więcej. Miał tylko 20-procentową skuteczność (3/15).

Artur Szalpuk: 4+

Po raz trzeci dostał szansę i znów pokazał się z niezłej strony. Ładnie atakował z drugiej linii, skończył dwa ostatnie w bardzo ważnym, trzecim secie, kilka razy skaleczył rywali zagrywką. Z czasem też coraz pewniej przyjmował, choć na osiem odbiorów dwa razy został ustrzelony. Niemal na pewno we wrześniu poleci do Japonii (na PŚ), a nie do Meksyku (na MŚ juniorów).

Wojciech Włodarczyk: bez oceny

Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 4

W przyjęciu poprawny, w obronie przydatny, ale widać po nim zmęczenie. Wkrótce powinien być dużo lepszy.

Piotr Gacek: bez oceny