Polska
Nowakowski, Kurek, Łomacz, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Kłos, Szalpuk, Możdżonek
Iran
Marouf, Ghaemi, Seyed, Ghafour, Mirzajanpour, Senobar, Marandi (libero) oraz Mahmoud, Mahdavi, Alizadeh (libero), Manavinezhad, Faezi
Michał Kubiak dał koncert gry w meczu Polska - Iran W Memoriale Wagnera w Toruniu. Prowadzeni przez swego kapitana biało-czerwoni wygrali 3:1 (25:23, 18:25, 25:15, 25:20) i w poniedziałek zagrają z Francją o pierwsze miejsce w turnieju. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 20.30

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Grzegorz Łomacz: 4

Przy dobrym przyjęciu grał wszystko - efektowne krótkie, uruchamiał drugą linię, dobrze współpracował z Kurkiem. Przy gorszym odbiorze zagrywki popełniał błędy, ale na pewno udowodnił, że można na niego stawiać, nawet - jak to miało miejsce w niedzielę - w wyjściowej "szóstce".

Fabian Drzyzga: 4+

Zmienił Łomacza na początku trzeciego seta i był od niego lepszy, ale też koledzy lepiej dogrywali do niego piłki. Na pewno obaj rozgrywający zrobili, co do nich należy.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 4+

W ataku 12/25 (48 proc.), na pewno mogło być lepiej. Bardzo dobry w zagrywce, zaserwował aż pięć asów.

Dawid Konarski: bez oceny

Grał zbyt krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 3+

Trzy bloki, ale w ataku niepewny - skończył cztery z ośmiu piłek, na zagrywce też poniżej swojego poziomu - dwa błędy, bez punktu.

Mateusz Bieniek: 3

Odkrycie sezonu ostatnio nie zachwyca. W ataku 3/5, w bloku bez punktu, w zagrywce też. Wygląda na to, że wkrótce w wyjściowym składzie ustąpi miejsca Karolowi Kłosowi.

Karol Kłos: 4-

Od początku trzeciego seta zmienił Bieńka. Kapitan, który przez kontuzję kolan chwilowo przekazał obowiązki Michałowi Kubiakowi, jest jeszcze nierówny (3/6 w ataku, jeden blok). Ale takimi akcjami jak czapa na rewelacyjnym środkowym Seyedzie czy ofiarne obrony na wagę kontr, pokazują, że - jak na MŚ 2014 - może znów być najlepszy na tej pozycji.

Marcin Możdżonek: bez oceny

Grał za krótko.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 5+

W połowie czwartego seta były dwie akcje z rzędu, w których najpierw Senobar przekonał się, że nasz kapitan potrafi zaatakować nie tylko sprytnie, wręcz perfidnie, ale też mocno przyłożyć, a następnie Ghafour, że Polak fantastycznie umie podbić atak z czystej siatki. Z 19 zagrywek jedną przyjął źle, z 19 ataków skończył aż 13 (świetne 68 proc.). Do tego zaserwował cztery asy. Koncert kapitana.

Rafał Buszek: 4

Przyjął najwięcej zagrywek - aż 27. Popełnił dwa błędy. W ataku też się napracował, notując dobrą, 55-procentową skuteczność (12/22). Do tego jeden blok i jeden as serwisowy.

Artur Szalpuk: bez oceny

Grał za krótko, by go ocenić, ale znów dostał swoją szansę, wygląda więc na to, że wygrał rywalizację z Włodarczykiem i zamiast na juniorskie MŚ pojedzie na PŚ.

Wojciech Włodarczyk: bez oceny