Igrzyska Europejskie. Polacy bez medalu w siatkówce. Porażka z Rosją

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn nie zdobyła medalu na Igrzyskach Europejskich. W bardzo wyrównanym meczu o trzecie miejsce przegrała z Rosją 1-3 (24-26, 25-23, 23-25, 23-25).
3
Losy wszystkich setów decydowały się w samych końcówkach. W pierwszej partii Polacy prowadzili 24-23 i mieli piłkę setową. Jednak to rywale wygrali tę partię do 24 po tym, jak Kędzierski w ostatniej akcji dotknął siatki. Drugi set ułożył się dla Polaków znacznie lepiej. Prowadzili niemal przez całą partię i wygrali ją do 23 po udanym ataku Śliwki.

Trzeci set długo dobrze układał się dla Polaków, prowadzili 14-11 oraz 18-16. Jednak kilka wymian później Rosjanie prowadzili już 22-20 i nie wypuścili tego seta z rąk, który zakończył się zagrywką Konarskiego w siatkę. Podczas czwartej partii długo wydawało się, że Rosjanie wygrają ją bez większych problemów. Prowadzili 16-12 oraz 20-15, lecz wtedy Polacy się przebudzili. Wygrali sześć kolejnych piłek i prowadzili 21-20! Jednak przy stanie 23-23 Romać został zablokowany, a chwilę później Śliwka zaatakował w aut i tak zakończyło się to spotkanie.

W finale, który rozpocznie się po godzinie 10, Bułgarzy - pokonali Polaków w półfinale 3-2 - zagrają z Niemcami.

Pobierz najnowszą wtyczkę Gazeta.pl. Śledzenie najnowszych informacji jeszcze nigdy nie było takie proste.

Jak oceniasz występ reprezentacji Polski w Baku?
Komentarze (29)
  • 40ii4

Oceniono 24 razy 18

Dobry, równy mecz, a przegrana trochę na własne życzenie. W 1. secie zdobyty punkt, ale było dotknięcie siatki i koniec. W kluczowych momentach to się powtarzało, no i zagrywka dzisiaj była średnia, bo i psuli dużo. Rosjanie mieli lepiej rozbudową grę. Do skrzydeł dochodził środek i nawet druga linia. U nas praktycznie brak środka, a drugiej lini nie było wcale. Gra oparta na samych skrzydłach. To że czegoś zabrakło świadczy fakt, że przegrywali w tym 4. secie 15:20, ale zdobyli 6 punktów z rzędu i prowadzili 21:20. Ostatecznie przegrali 23:25.

Ogólnie bardzo dobry turniej w ich wykonaniu, ale bez medalu. Niech się rozwijają dalej, bo z takiego Śliwki może być pożytek w pierwszej reprezentacji.

• civilis212

Oceniono 26 razy 14

Mecz na najwyższym poziomie, nasi -w przeciwieństwie do pań- walczyli do samego końca. Porażka hartuje ducha i wzmacnia wolę walki, jeszcze nie raz będziemy z tych graczy dumni. Martwi za to statystyka tego weekendu. Nasza niepokonana do półfinału kadra B wraca z IE bez medalu. Panie, które po raz pierwszy od lat awansowały do wielkiego finału większej imprezy przegrywają w niemalże kompromitujący sposób z Turczynkami, które pokonały w swoim pierwszym meczu. Kadra Antigi przegrywa pierwszą odsłonę mini-finału fazy grupowej LŚ w Teheranie i stoi nad przepaścią. Decydujące siatkarskie starcia naszych drużyn póki co przynoszą same rozczarowania.

• cxubmsqq1

Oceniono 25 razy 13

'Jak oceniasz wystep Polski w Baku'?

Siatkarzy/siatkarek w miare dobrze, calej reprezentacji Polski TRAGICZNIE!!!!

Jakos od poczatku tych IE polskie mass media bardzo cicho/sporadycznie pisaly/wspominaly o 'popisach/wystepach Polakow'. Znajac jednak zamilowanie do pompowania balona i megalomanii/szowinizmu tychze mass mediow, trudno sie dziwic.

Polska dostala bowiem w Baku straszliwe baty pokazujac jak bardzo nasz sport jest 'do tylu'. W klasyfikacji medalowej znalezlismy sie dopiero na 18 miejscu (tak, na 18 miejscu w EUROPIE), zdobywajac tyle samo zlotych medali (cale DWA!) co takie 'potegi sportowe' jak Austria/Izrael/Litwa/Slowacja/Irlandia/Gruzja.

O ile trudno sie dziwic, iz przed znami znalazly sie liczniejsze/lepiej rozwiniete kraje (Rosja/UK/Francja/Wlochy/Niemcy/Hiszpania) to fakt, iz taka Bialorus zdobyla 5 razy wiecej zlotych medali, a Wegry, Serbia czy Ukraina 4 razy wiecej jest TRAGEDIA! Nawet takie 'potegi' jak Belgia, Rumunia, Portugalia, Szwajcaria czy Rumunia sa przed nami - ROZPACZ/DNO!

• cep_0

Oceniono 19 razy 7

KTO NAUCZY naszych SUPER MISTRZÓW SERWOWANIA.

Trzeba tych "Osiołków" nauczyć jednego _ przegrywa się brakiem punktów z podania przeciwnika, a wygrywa z kontr.

• augenthaler

Oceniono 6 razy 6

4 porażka z rzędu polskich reprezentacji. Bułgaria, Iran, Turcja, Rosja.
    Dziś drugi mecz w Teheranie.

• kjtampa

Oceniono 11 razy 5

nie przesadzajmy - mecz na styku, mogło być odwrotnie, wyszło jak wyszło, taki jest sport. W sumie dobrze pograli.

• lob1

Oceniono 3 razy 3

w tym pojedynku zabrakło dobrej zagrywki,która wychodziła w innych pojedynkach.W tym meczu 21 błędów serwisowych przy 9 rosjan to trochę za dużo ,a przy tym nie zbyt dobre przyjęcie odbijało się dobrym rozegraniem.