Sport.pl

Liga Światowa. USA - Polska 3:1. Mika coraz gorszy, inni też nie zachwycili [OCENY]

Z każdym meczem coraz głośniej o odpoczynek woła Mateusz Mika. Odkrycie siatkarskiej kadry sprzed roku teraz jest jej najsłabszym ogniwem. Ale po porażce z USA 1:3 (25:23, 23:25, 15:25, 17:25) niską ocenę wystawiamy nie tylko jemu.
Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

ROZGRYWAJĄCY:

Fabian Drzyzga: 3

W przyjęciu nie byliśmy dużo gorsi od USA, a różnicę w jakości wystaw jego i Micah Christensona było widać. W drugiej partii popisał się przepiękną kiwką - wrzucił piłkę w boisko po amerykańskiej stronie, udając, że rozgrywa przez plecy. Za tę akcję wielkie brawa, ale dużo lepiej byłoby, gdyby np. pomógł blokiem jak Christenson, który w tym elemencie zdobył aż pięć punktów. Fabian rywali nie złapał.

Grzegorz Łomacz: bez oceny

Grał zbyt krótko.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 3

12/30, 40-procentowa skuteczność, jeden as, bez bloków, czyli przeciętnie. Po meczach z Rosją i Iranem był najlepszym atakującym Ligi Światowej. W USA nie tyle on sam się przekonał - bo z rozmów z nim wynika, że doskonale zdaje sobie z tego sprawę - my się przekonaliśmy, że na nowej pozycji naprawdę ma jeszcze nad czym pracować.

Jakub Jarosz: bez oceny:

Grał zbyt krótko.

ŚRODKOWI:

Piotr Nowakowski: 4-

Jedyny, który nie zawiódł w bloku, zdobył w nim cztery z sześciu punktów całej drużyny. W ataku średnio - 57 proc. skuteczności (4/7), w polu serwisowym znów nierówno, bo było i kilka niezłych floatów z jednym asem i aż trzy zagrywki zepsute.

Mateusz Bieniek: 4-

Dwa bloki, jeden as i kilka dobrych zagrywek, po których wyprowadziliśmy kontry, w ataku 5/9 (56 proc. skuteczności). Nieźle, jak na 21-latka przeżywającego pierwszy wyjazd z reprezentacją.

Marcin Możdżonek: bez oceny:

Grał zbyt krótko.

Andrzej Wrona: bez oceny

Grał zbyt krótko.

PRZYJMUJĄCY:

Mateusz Mika: 2

Niestety, odkrycie poprzedniego sezonu z każdym meczem coraz głośniej woła o odpoczynek. Sezon zaczął dobrze, wydawało się, że po świetnych miesiącach w PlusLidze w kadrze szybko do dobrego ataku dołoży równie dobre przyjęcie. Niestety, posypało się wszystko. W drugim meczu z USA skończył zaledwie trzy z 16 piłek (19 proc. skuteczności), a w przyjęciu popełnił aż cztery błędy, najwięcej w drużynie. Ciekawe, czy Antiga stawia na niego, bo pozostali przyjmujący są w jeszcze gorzej formie, czy znając Mateuszam trener wie, że łatwiej będzie mu się przełamać, kiedy mimo wszystko będzie grał.Michał Kubiak: 3

Kapitan był jak cały zespół: dobry w pierwszym secie - 4/7 w ataku i as serwisowy - a później coraz gorszy. W ataku 35 proc. skuteczności (6/17), w przyjęciu trzy błędy.

Rafał Buszek: 3+

Szkoda, że nie grał więcej, bo mógł być receptą na bolączki ataku. Wykorzystał cztery z siedmiu wystaw (57. proc), kilka razy nieźle zaserwował. Gorszy w przyjęciu, popełnił dwa błędy.

Bartosz Bednorz: bez oceny

Nie zagrał.

LIBERO:

Paweł Zatorski: 4-

Cały zespół nie zagrał w obronie tak jak potrafi, ale Zatorski zawinił najmniej. Znowu podbił kilka trudnych piłek, a zagrywkę przyjmował - jak na libero przystało - najpewniej, co trzecią perfekcyjnie.

Piotr Gacek: bez oceny

Nie zagrał.

Więcej o:
Komentarze (10)
Liga Światowa. USA - Polska 3:1. Mika coraz gorszy, inni też nie zachwycili [OCENY]
Zaloguj się
 • mniechaj1

  Oceniono 17 razy 17

  Spokojnie. Nastapila rewolucja personalna w kadrze i potrzeba czasu żeby to wszystko zaskoczyło! Najważniejszy jest awans na IO a nie jakaś Lś gdzie gra się tylko o kasę! Dajcie czas i spokój Antidze!!!

 • neutrallo

  Oceniono 6 razy 6

  badziewiak66 - no własnie "badziewisz"! To są po prostu nasi nowi pretendenci do mistrzów świata! Nie ma tu Winiarskiego, Wlazłego i Zagumnego. Pozostali mistrzowie muszą zgrać się
  z nowo powołanymi do reprezentacji - ot co! Przegraliśmy ze znakomitym zespołem (USA), który nas już w zeszłym roku nieźle postraszył! Po co więc zaraz takie larum!? Nie od razu Kraków zbudowano! :)

 • Oceniono 7 razy 5

  Mika najgorszy, bo już robi bokami. Chłopak od MŚ gra cały czas, zaangażowany w przyjęciu, ciągnący swoją drużynę klubową w ataku, a teraz bez odpoczynku w kadrze. Czy Buszek jest tak beznadziejny, że nie może zastąpić Miki, a po co jest tam Bednorz?

 • legolas9

  Oceniono 3 razy 1

  Nie gra się tylko o "kasę". Najważniejsze są punkty do rankingu, a LŚ jest jedynym turniejem w tym roku, na którym można tych punktów wiele wyrwać. Puchar Świata to tylko walka o awans, punktów się nie dostaje.

 • ernest29

  0

  Mika z Drzyzgą na urlop! Resztę turnieju grać młodszą rezerwą. Lś to nie priorytet.

 • badziewiak66

  Oceniono 58 razy -56

  Mistrzowie świata ? Realnie patrząc to dziś chyba piąta drużyna świata, a może nawet szósta. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie dla Brazylii, za nimi Rosjanie , potem Serbia, USA, Włochy i być może Polska. Warto wspomnieć o Argentynie, Kanadzie i Niemcach. Zobaczymy czy "mistrzunie" awansują do IO w Brazylii. Szczerze w to wątpię , bo tam nie będzie zmiłuj się i wyjdzie cała prawda o "potędze" polskiej siatkówki. By tego uniknąć Nasi zaliczą wpadkę , ot przypadek przy pracy i nie awansują do Igrzysk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX