Sport.pl

Reprezentant Rosji o Bartoszu Kurku: "Jest zaskoczeniem, bo nikt go nie widział w roli atakującego"

Igor Kołodinski w meczach z Polską zadebiutował w reprezentacji Rosji. W rozmowie ze Sport.pl opowiada, dlaczego mistrzowie olimpijscy dwukrotnie przegrali w Gdańsku. W czwartek Rosjanie ulegli 0:3, w piątek 2:3.
3 : 2
Informacje
Liga Światowa 2015 - Grupa B
Piątek 29.05.2015 godzina 20:25
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
Polska
25
24
20
25
18
3
Rosja
19
26
25
19
16
2
Składy i szczegóły
Polska
Łomacz, Kubiak, Bieniek, Kurek, Mika, Wrona, Zatorski oraz Jarosz, Możdżonek, Buszek, Nowakowski, Drzyzga
Rosja
Kołodinskij, Sawin, Aszczew, Michajłow, Markin, Smoliar, Wierbow (libero) oraz Siwożelez, Biriukow, Moroz, Butko, Obmoczajew (libero)
Jarosław Bińczyk: Skąd tak duża różnica między meczami w czwartek i piątek?

Igor Kołodinski: W czwartek było 0:3, a w piątek 2:3, więc różnica jest wielka (śmiech). Myślę, że w drugim spotkaniu popełniliśmy znacznie mniej błędów, znacznie lepiej przyjmowaliśmy zagrywkę. Tylko w czwartym secie mieliśmy poważne problemy. Wielka różnica była choćby w naszej zagrywce: w czwartek w trzech setach zrobiliśmy mniej błędów niż w piątek w pięciu.

Polska zagrała bez swoich czołowych zawodników, a mimo to znów pokonała Rosję?

- Pewnie, że Wlazły, Winiarski czy Zagumny to świetni siatkarze, ale ich następcy też są dobrzy. Kurek, który dopiero zaczyna grę jako atakujący, został wybrany na najlepszego zawodnika drugiego meczu, to pokazuje ogromny potencjał polskiej reprezentacji. Nikt go wcześniej na tej pozycji nie widział, a tu takie zaskoczenie. Polacy znakomicie potrafią serwować. Pokazali to w czwartek, dzięki czemu nas rozbili.

Masz 32 lata, a dopiero w Gdańsku zadebiutowałeś w reprezentacji. Jakie wrażenia?

- Bardzo dobre. Późno trafiłem do siatkówki halowej, ponieważ przez wiele lat grałem na plaży. Mam nadzieję, że zostanę na dłużej w reprezentacji i będę walczył z Polską o awans do turnieju finałowego Ligi Światowej. Łatwo nie będzie, bo u nas konkurencja jest wielka.Więcej o:
Komentarze (9)
Reprezentant Rosji o Bartoszu Kurku: "Jest zaskoczeniem, bo nikt go nie widział w roli atakującego"
Zaloguj się
 • patatajson

  Oceniono 87 razy 67

  Panie dziennikarzu - Pana rozmówca chyba w żaden sposób nie uwłaczał naszemu krajowi czy reprezentacji, skąd więc te ewidentnie aroganckie pytania? "Polska zagrała bez swoich czołowych zawodników, a mimo to znów pokonała Rosję?" - co ma odpowiedzieć? Że nawet ze słabymi Polakami nie dadzą sobie rady? A może chciał Pan obrazić naszych zmienników? A ostatnie pytanie to już naprawdę nieładne - co Pana to obchodzi, w jakim wieku debiutuje? Facet się wypowiada pozytywnie o naszej kadrze i bardziej inteligentne są jego odpowiedzi, niż Pana pytania.

 • robaldo5

  Oceniono 49 razy 49

  "Wielka różnica była choćby w naszej zagrywce: w czwartek w trzech setach zrobiliśmy mniej błędów niż w piątek w pięciu." Niebywałe...

 • yendrol

  Oceniono 12 razy 10

  Dziennikarz wspomnial ze zagralismy bez czolowych zawodnikow.. z nienawisci do Rosjan?? Puknijcie sie frustraci w czolka!

 • alk123

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Bińczyk, tak z ciekawości, ile czasu będzie Pan jeszcze płakał po Zagumnym, Wlazłym i Winiarskim?

 • qiub92

  Oceniono 2 razy 2

  Kurek zaczynał karierę i pierwsze lata grał jako atakujący właśnie. Potem przestawiono go na przyjęcie dopiero. Więc nie mówcie, że zaczyna dopiero jako atakujący!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX