Sport.pl

Mistrzostwa Europy siatkarzy w 2017 roku w Polsce!

Jak poinformował ?Przegląd Sportowy?, Polska zostanie gospodarzem siatkarskich mistrzostw Europy w 2017 roku. Oficjalna decyzja CEV (Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej) ma zostać ogłoszona jeszcze dzisiaj.
- Zarząd CEV już zatwierdził naszą kandydaturę, teraz czekamy na decyzję całego gremium. To tylko formalność, bo po naszej prezentacji wszyscy inni kandydaci zwinęli żagle i wycofali się z wyścigu - powiedział "PS" prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski. Jeszcze nie wiadomo, w jakich miastach miałby odbyć się turniej.

To kolejna wielka impreza siatkarska, jaka będzie organizowana w Polsce. W tym roku odbyły się tu mistrzostwa świata mężczyzn (Polska je wygrała). Rok temu Polska wraz z Danią zorganizowała mistrzostwa Europy siatkarzy. W 2009 roku w naszym kraju zjawiły się najlepsze kobiece reprezentacje Europy. Więcej szczegółów na stronie "Przeglądu Sportowego".

Już kilka dni temu w rozmowie ze Sport.pl Artur Popko - wiceprezes PZPS - powiedział, że istnieją plany zorganizowania w Polsce ME siatkarzy w 2017 roku. Oprócz tego PZPS chce przyciągnąć do naszego kraju kobiecy mundial zaplanowany na 2022 rok. Popko nie wykluczył również walki o mistrzostwa świata siatkarzy w 2018 roku, ale "będziemy wiedzieli, czy warto stawać do tego wyścigu już teraz po rozmowach na kongresie, który się zaczyna 30 października". Rywalami miałyby być m.in. Katar czy Japonia. Cała, długa rozmowa na wiele siatkarskich tematów dostępna jest tutaj.

Więcej o:
Komentarze (55)
Mistrzostwa Europy siatkarzy w 2017 roku w Polsce!
Zaloguj się
 • aria_pura

  Oceniono 176 razy 150

  W Polsce jest tak zajebiście, że mistrzostwa w siacie będą się teraz odbywać częściej, co trzy lata.

 • hotin

  Oceniono 84 razy 70

  Zakodować mi tylko wszystkie transmisje i będzie pełna publika!

 • stach_79

  Oceniono 60 razy 46

  Dawać kolejne mistrzostwo!! :))

 • bryt.bryt

  Oceniono 65 razy 29

  No i dobrze. Badzmy jako Polska w czyms wyjatkowi. Siatkowka to sport dla ludzi kulturalnych i inteligentnych, ciekawy biznesowo, wiec wyrozniajmy sie w siatkowce.

 • rozbojnick

  Oceniono 91 razy 19

  Przypuszczam, że siatkarskie imprezy rangi mistrzowskiej będą u nas gościć cyklicznie, bo tak po prawdzie, po za Polską mało kogo to interesuje. Tylko u nas jest taki siatkarski pird0lec. Podobnie z żużlem.

 • rhone

  Oceniono 26 razy 14

  Modlę się, żeby te polsatowskie hieny nie dostały prawa do transmisji i nawet retransmisji do ani jednego meczu. Niech Polacy oglądają taką imprezę w publicznej TV, a nie nabijali kiesę Solorzowi

 • qiub92

  Oceniono 34 razy 8

  No i powiedzcie mi jeszcze raz jak bardzo popularną dyscypliną sportu jest siatkówka...
  Były siatkarz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX