Sport.pl

Siatkarskie MŚ. Tylko inauguracyjny mecz w otwartym kanale Polsatu

Meczów siatkarskich MŚ nie pokaże TVP ani otwarty Polsat. - Mistrzostwa zostały niesłusznie uznane za wyłącznie komercyjne przedsięwzięcie Telewizji Polsat. Zabrakło koordynacji, współpracy i nadania imprezie narodowej rangi - mówił na konferencji prasowej Maciej Stec z zarządu stacji.
To decyzja ostateczna. Polsat skłoniła do jej podjęcia kalkulacja finansowa. - Jeden ze strategicznych sponsorów wycofał się na początku roku. Dalej byliśmy zdeterminowani, aby mistrzostwa zobaczyło jak najwięcej Polaków, chcieliśmy sprzedać prawa, ale jedyna oferta TVP była poniżej kosztów produkcji - tłumaczył Stec. - Odbyliśmy wiele spotkań. Zrobiliśmy wszystko, aby te mistrzostwa były świętem polskiej siatkówki, aby były w telewizji otwartej. Nigdy nie oczekiwaliśmy dotacji, ale to była jedyna, niepowtarzalna okazja do promocji Polski. Szkoda, że nie zostało to wykorzystane nawet w 50 procentach - dodał.

Na antenie otwartej Polsatu widzowie zobaczą jedynie ceremonię otwarcia i inauguracyjny mecz zaplanowany na Stadionie Narodowym.

Ile będzie kosztować oglądanie?

- Abonenci Cyfrowego Polsatu obejrzą mistrzostwa za darmo - za powiedział Dominik Libecki, prezes grupy Cyfrowy Polsat.

Polsat będzie sukcesywnie informować i przygotowywać specjalne oferty.

Nie wiadomo, ile będzie kosztować dla pozostałych telewidzów. Wszystkim operatorom kablowo-satelitarnym zostaną zaoferowane wszystkie 103 mecze na żywo w systemie płatnym w 4 kanałach. Końcową cenę będą kształtować operatorzy.Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live

Więcej o:
Komentarze (288)
Siatkarskie MŚ. Tylko inauguracyjny mecz w otwartym kanale Polsatu
Zaloguj się
 • aguado2

  Oceniono 932 razy 838

  No to sobie oglądajcie sami

 • marbles4

  Oceniono 849 razy 765

  Artykuł dotyczy reprezentacji siatkarskiej Polsatu czy POLSKI? Rozumiem prawa rynkowe, ale to jest skandal. Nasi żałośni kopacze zieją z ekranów TVP, a sport drużynowy w którym jesteśmy naprawdę nieźli w zakodowanej stacji prywatnej?! Na szczęście TVP będzie miała kasę na tak misyjne widowiska jak Voice of Poland czy na gaże dla Wielkiej Aktorki Scen Polskich Cichopek, itp.
  Lecę uregulować abonament.

 • Jo ker

  Oceniono 415 razy 389

  Jeszcze opłate 100zł dajcie i rozpieprzycie te mistrzostwa do końca. Ani grosza nie dam.

 • augenthaler

  Oceniono 405 razy 363

  Przez lata Polsat popularyzował tę dyscyplinę. Wydobył ją z otchłani amatorszczyzny i dziadostwa. I chwała Polsatowi za to. Ale kodowanie największej imprezy siatkarskiej w Polsce w historii to karygodny błąd.

 • agefim

  Oceniono 337 razy 313

  Popie...ło ich

 • l1962

  Oceniono 303 razy 283

  Polsat jak zwykle chcial przebic wszystkich oferta a nastepnie szukal pomocy. Identyczna sytuacja bedzie przy Euro 2016. Tez koniecznie chcieli wszystkich przebic. A przed Euro beda szukac i wolac o pomoc. Przerost tresci nad forma. To sie odbije na wynikach finansowych Polasatu

 • mikus124

  Oceniono 254 razy 226

  "Najlepsi kibice na świecie" aby oglądać swoją reprezentację muszą za to zapłacić...porażka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX