Sport.pl

Siatkarskie MŚ. Żygadło zrezygnował z przyjazdu na zgrupowanie kadry

Łukasz Żygadło nie przyjechał na zgrupowanie reprezentacji Polski, jakie rozpoczęło się w Bełchatowie. Rozgrywający tłumaczy się względami osobistymi, choć prawdopodobne jest, że siatkarz i tak nie znalazłby się w kadrze przygotowującej się do Mistrzostw Świata.


Kadra rozpoczęła zgrupowanie bez choćby jednego rozgrywającego, gdyż Paweł Zagumny przyjeżdża dopiero w piątek, a Fabian Drzyzga narzeka na drobny uraz, który wyklucza go z treningów. Co do Żygadły, to wysłał on do PZPS-u oświadczenie, w którym tłumaczy, że rezygnuje z przyjazdu z powodu problemów osobistych.

Sam siatkarz nie chce komentować tej decyzji, niewiele wyjaśnił także rzecznik reprezentacji Polski Mariusz Szyszko: - Są takie sytuacje w życiu, że czasami trzeba pomilczeć. Słowo "czasowe", zawarte w oświadczeniu, zostało użyte przez Łukasza. My, zgodnie z umową przekazaliśmy treść informacji - powiedział na antenie Polsat Sport.

Tymczasem Stephane Antiga nie ukrywa, że taka sytuacja jest dla kadry mało komfortowa: - Rozmawiałem z Łukaszem, ale nawet mnie nie powiedział, co się stało. Naprawdę, nie wiem, o co chodzi. Tak czy inaczej, to dla nas duży problem. Nagle straciliśmy zawodnika, który pracował z nami dwa ostatnie miesiące - powiedział trener kadry cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Decyzja Żygadły oznacza, że pierwszym rozgrywającym na rozpoczynającym się pod koniec sierpnia mundialu, będzie Fabian Drzyzga. Zastępować go będzie 36-letni Paweł Zagumny, który nie grał w Lidze Światowej. Stało się tak na prośbę siatkarza, który twierdził, że może nie wytrzymać trudów całego sezonu. Antiga tłumaczy, że zdaje sobie sprawę z ryzyka, ale mimo to nie ma planów powołania dodatkowo Pawła Woickiego.

Więcej o:
Komentarze (9)
Siatkarskie MŚ. Żygadło zrezygnował z przyjazdu na zgrupowanie kadry
Zaloguj się
 • gtsod

  Oceniono 33 razy 13

  Nie wiem czy płakać czy cieszyć się? Chyba jednak cieszyć się.

 • jarek.jam

  Oceniono 8 razy 4

  tak na szybko to , zrezygnowal
  1. aby pomoc reprezentacji
  2. bo sie obrazil
  3. bo chce sie przygotowac do sezonu w nowym/starym klubie
  ?

 • legolas9

  Oceniono 19 razy 3

  no też tak obiektywnie patrząc to nie wiem na co liczył, drzyzga i zagumny grali cały sezon, na pewno poradzą sobie lepiej. Dobrze że nie będzie tych klasycznych przerzutów z jednej strony na drugą :D

 • bbb52

  Oceniono 4 razy 2

  zakodować wszystkie wystąpienia polityków!

 • pawelekok

  Oceniono 8 razy 2

  Żygadło zaczął mieć duży problem, gdy duzo starszy od niego Serb okazał się byś niebotycznie lepszy. Lepis od niego okazywali się być potem wszyscy rozgrywający naszej repry z młodym Drzyzgą włśącznie. Ale Żygadło nadal traktuje to jako osobistą obrazę zamiast się wziąć do roboty, a przede wszystkim myślenia, a każde odsunięcie traktuje jako efekt spisku. To chyba bardziej problem z głową niż z techniką siatkarską.I to wieloletni, nie wiem, czy da się to wyleczyć.

 • witpec

  0

  Brak podstawowego pytania, a właściwie jedynego słusznego,a mianowicie: Jak sądzisz czy dowódca ma prawo dobierać skład drużyny ? bo jak nie to po cholerę nam selekcjonerzy!!!!!

 • darek638

  Oceniono 18 razy -2

  Decyzję trzeba uszanować. Może jechać dwóch. Łukasz jest zasłużonym
  i odpowiedzialnym reprezentantem. Nie ma co robić aferki taka sytuacja
  zdarzała się nieraz nawet za czasów Wagnera.

 • lecho5

  Oceniono 53 razy -7

  obrażalski laluś - brak klasy zawodowca (podwórko)

 • lecho5

  Oceniono 40 razy -12

  Obrażalski laluś- brak klasy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX