Sport.pl

Liga Światowa 2014. Drzyzga: Nie rozumiem, dlaczego na mundialu nie zagramy w Krakowie

3 : 1
Informacje
Liga Światowa 2014 - Grupa A
Piątek 20.06.2014 godzina 19:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Polska
25
25
28
25
3
Brazylia
20
21
30
20
1
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Nowakowski, Konarski, Wrona, Drzyzga, Mika, Buszek, Zatorski
Brazylia
Skład: Bruno, Wallace, Sidao, Murilo, Lucarelli, Lucas, Mario
- Nie rozumiem, dlaczego na mundialu nie będziemy grać w Krakowie czy w Katowicach, tylko w najmniejszej hali we Wrocławiu. Wielka szkoda, że tak zdecydowano - mówi Fabian Drzyzga po meczu w Kraków Arenie. Na jej otwarcie polscy siatkarze pokonali Brazylię 3:1 w Lidze Światowej.


Bartosz Kurek, przyjmujący:

- Atmosfera była świetna, a nasza gra bardzo dobra. Nawet w tym przegranym secie prezentowaliśmy wysoki poziom. Cieszy i zwycięstwo nad Brazylią za trzy punkty, i rywalizacja w naszej drużynie. Na mojej pozycji jest szczególnie duża, nowi zawodnicy spisują się bardzo dobrze. Po mnie widać, że jeszcze nie czuję się najlepiej w systemie, który wymyślił dla nas Stephane Antiga. Ale cieszę się, że trochę w Krakowie pograłem i w jakimś stopniu pomogłem drużynie odnieść zwycięstwo.

Paweł Zatorski, libero:

- Przez tydzień byliśmy w Krakowie i musieliśmy bardzo uważać, bo kibice na każdym kroku na nas polowali. Widać, że ludzie bardzo tu na siatkówkę czekali, stworzyli nam atmosferę, jaka zwykle jest w katowickim Spodku. Cieszę się, że daliśmy im trochę radości. Może szkoda, że w trzecim secie podaliśmy Brazylijczykom rękę, nie radząc sobie z tym, czym zwykle my pokonujemy innych, czyli z szybującą zagrywką. Ale z drugiej strony chyba ten przegrany przez nas set wszystkim wyszedł na dobre, bo kibice dłużej mogli się poemocjonować, a my mieliśmy możliwość pogrania pod presją.

Grzegorz Bociek, atakujący:

- Po kontuzji stawu skokowego praktycznie nie ma już śladu, bardzo dziękuję naszym fizjoterapeutom, bo chłopaki naprawdę dokonywali cudów, żeby mnie naprawić. Zrobili to, ale trudno być w wyjściowej "szóstce", kiedy przez pięć dni się nie trenowało. Szansę dostał Dawid Konarski i spisał się bardzo dobrze. Cieszę się, że chociaż na trochę wyszedłem na parkiet, a kiedy nie grałem miałem przyjemność popatrzeć, jak reagują trybuny i byłem pod wielkim wrażeniem. Na to, że o miejsce w drużynie rywalizuję nie tylko z Mariuszem Wlazłym, ale też z Dawidem patrzę pozytywnie. Fajnie, że jest rywalizacja, bo na tym skorzysta i każdy z nas, i drużyna.

Fabian Drzyzga, rozgrywający:

- Mariusz Wlazły, który teraz leczy kontuzjowane plecy, lubi piłki szybkie, Grzesiek Bociek - wysokie, a Dawid Konarski, któremu dziś najczęściej wystawiałem, chce żebym grał coś pomiędzy. Z każdym z nich się dogaduję, choć pełnego zrozumienia na boisku jeszcze na pewno nie ma i długo nie będzie, bo siatkówka to trudna i złożona gra. Ale jaka przyjemna, widać było w tym meczu. Nie rozumiem, dlaczego na mundialu nie będziemy grać w Krakowie czy w Katowicach, tylko w najmniejszej hali we Wrocławiu. Wielka szkoda, że tak zdecydowano.

Mateusz Mika, przyjmujący:

- Jestem zadowolony z tego meczu, cieszę się z trzeciego zwycięstwa z rzędu i z drugiego za trzy punkty. Z każdą wygraną nabieram większej pewności siebie. Czy w trzecim, przegranym przez nas secie byłem zmęczony? Nie, po prostu Fabian wybierał inne warianty.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live f

Więcej o:
Komentarze (9)
Liga Światowa 2014. Drzyzga: Nie rozumiem, dlaczego na mundialu nie zagramy w Krakowie
Zaloguj się
 • xxbialakxx

  Oceniono 73 razy 67

  Półfinały miały byc w Krakowie, ale ktoś z zarządu tej siatkówki stwierdził, że stolica małopolski nie organizowała czegoś tak dużego i może sobie nie poradzic. Tylko szkoda, że rok temu każdy (spoza Krakowa) chciał tutaj zimowa olimpadę. ŻAŁOSNE.

 • crimen

  Oceniono 59 razy 47

  Dlaczego Wrocław? To pytanie do Schetyny. Znowu układziki i nepotyzm.

 • Ed Ser

  Oceniono 48 razy 36

  dlaczego,???????,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,bo to Polska wlasnie................

 • mixail

  Oceniono 8 razy 6

  Fabian Drzyzga = John Travolta 35 lat temu :)

 • dziekan81

  Oceniono 22 razy 0

  Bo Kraków ma olimpiadę

 • bohpiot

  Oceniono 3 razy -3

  Mój komentarz !
  Hale wybudowało miasto. Minister Sportu , pytanie ile dołożył ?

 • przemo1033

  Oceniono 22 razy -4

  Krakusy stało się tak dlatego iż jeszcze wtedy nie mieliście hali. Teraz macie, ale za późno. Zresztą Donek da Wam teraz na tramwaje, a Wrockowi nie choć aplikował. Nie mówcie o układach, bo z tym to do Gdańska i Warszawy możecie startować. Kraków to nie pępek Polski podobnie jak Warszawa. Ja wogóle jestem za tym aby nie płacić podatków na Was. My z kasą z KGHM bardzo dobrze byśmy sobie poradzili. Czas zakończyć to bezprawie jakie ma miejsce w tym kraju

 • film100

  Oceniono 10 razy -6

  układziki wygrały, nie wiem kto wpadł na pomysł rozgrywania półfinałów i finału w Spodku, obiekt jest piękny, ale na miasto lepiej już nie patrzeć i tam ma być finał?, wspaniała promocja Polski- oby tylko pokazywali sam obiekt

 • vertigo131

  Oceniono 17 razy -9

  na jakim kuzwa znowu mundialu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX