Sport.pl

Siatkówka. Kadra bez Bartmana. Łasko: Antiga uznał, że Wlazły potrzebuje spokojnego zmiennika

- Stephan Antiga podjął trudną, ale dobrą decyzję. Mariusz Wlazły jest w bardzo wysokiej formie, trener na nim oprze atak reprezentacji Polski, a temu zawodnikowi potrzebny jest zmiennik spokojniejszy od Zbigniewa Bartmana - mówi Lech Łasko. Mieszkający we Włoszech mistrz olimpijski z Montrealu tłumaczy, dlaczego grającego w Serie A Bartmana zabrakło w 22-osobowym składzie naszej kadry na eliminacje ME 2015.
Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, Dominik Witczak i Mariusz Wlazły - to czwórka atakujących, których Antiga postanowił zostawić w 22-osobowym składzie reprezentacji Polski na turnieje kwalifikacyjne do mistrzostw Europy w 2015 roku. Imprezy zostaną rozegrane we Wrocławiu od 16 do 18 maja i w Ljubljanie od 23 do 25 maja.

Przeciwko Słoweńcom, Łotyszom i zwycięzcom prekwalifikacji (walczyć w nich będą: Azerbejdżan, Gruzja, Macedonia i Szwecja) na pewno nie wystąpi czterech zawodników, których niedawno Antiga powołał do szerokiej kadry na 2014 rok.

Wśród skreślonych przez Francuza poza Bartmanem znaleźli się jeszcze Piotr Hain oraz dochodzący dopiero do siebie po kontuzji Łukasz Żygadło i czekający na operację Łukasz Wiśniewski.

Skreślenie Bartmana może dziwić, bo choć w fazie play-off Serie A Polak nie błyszczy, to w sezonie regularnym spisywał się dobrze. W klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników w sezonie zasadniczym Bartman zajął dziewiąte miejsce. W 22 meczach zdobył 325 punktów, średnio 4,22 na seta.

- Różnie z tymi punktami bywa, niektóre drużyny grają na atakującego i on robi większość punktów, bo musi robić. Dla mnie idealny zawodnik na tej pozycji to nie taki, który zdobędzie 20 punktów, tylko 10, ale z dziesięciu piłek - mówi Łasko.

Nie znaczy to, że były reprezentant Polski nie docenia wyniku Bartmana. - Na pewno trzeba mu oddać, że musiał być w dobrej formie, żeby drużyna na niego grała - zauważa.

Mimo to mistrz olimpijski i czterokrotny wicemistrz Europy nie żałuje, że gracz Modeny nie zmieścił się w składzie reprezentacji.

- Konarski poczyna sobie bardzo dobrze, Witczak spisuje się wręcz doskonale, a Bociek już udowodnił, jaki ma potencjał. No i najważniejsze: w bardzo wysokiej formie jest Wlazły. Mając go w takiej dyspozycji, Antiga na pewno na nim oprze atak reprezentacji. A do Wlazłego pasuje jakiś spokojniejszy zmiennik niż Bartman, i takiego trzeba poszukać w tej pozostałej trójce, którą trener powołał - przekonuje Łasko.

- Charaktery Wlazłego i Bartmana są różne. Jeden z nich jest spokojniejszy i uważam, że tu leży przyczyna takiej decyzji Antigi. Ale podkreślam też, że cała czwórka powołanych atakujących na takie wyróżnienie zasłużyła, biorąc pod uwagę tylko aspekt sportowy - kończy były reprezentant.

Szeroki skład reprezentacji Polski na turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy 2015:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Woicki, Paweł Zagumny

atakujący: Grzegorz Bociek, Dawid Konarski, Dominik Witczak, Mariusz Wlazły

przyjmujący: Rafał Buszek, Wojciech Ferens, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Michał Winiarski

środkowi: Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Perłowski, Andrzej Wrona

libero: Krzysztof Ignaczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

MŚ w Brazylii? W zasięgu kliknięcia! Możesz mieć wycieczkę życia!

Więcej o:
Komentarze (35)
Siatkówka. Kadra bez Bartmana. Łasko: Antiga uznał, że Wlazły potrzebuje spokojnego zmiennika
Zaloguj się
 • rosomak9

  Oceniono 227 razy 99

  100% poparcia dla trenera.
  Jak patrze na Bartmana to zawsze obawiam się czy z nim wszystko jest OK.

 • antypzps

  Oceniono 108 razy 74

  Panie redaktorze.

  Bartman zmaga się z kontuzją ( uraz pleców) i prawdopodobnie dlatego nie zmieścił się w 22 osobowej kadrze na eliminację.
  Tak samo Wiśniewski który ma przejść zabieg i z tego powodu jego nieobecność.

  Nie szukajmy na siłę sensacji.

 • kokowal47

  Oceniono 83 razy 53

  co za pajac napisał ten tytuł "artykułu"?

  "- Stephan Antiga podjął trudną, ale dobrą decyzję. Mariusz Wlazły jest w bardzo wysokiej formie, trener na nim oprze atak reprezentacji Polski, a temu zawodnikowi potrzebny jest zmiennik spokojniejszy od Zbigniewa Bartmana - mówi Lech Łasko."

  To są słowa niejakiego Lecha Łasko, który komentuje decyzję o niepowołaniu przez Antigę Zbigniewa Bartmana do reprezentacji. Więc to nie Antiga uznał, że Wlazły potrzebuje spokojnego zmiennika, tylko Łasko...

  Myślę, że trener Antiga kierował się trochę innymi kryteriami (kontuzja Bartmana bądź też to, że gra z Wlazłym w Skrze) przy doborze personaliów na pozycję atakującego niż wspomniany "spokojny zmiennik" (cokolwiek by to miało znaczyć??) dla Wlazłego.

  Nie ma to jak pie...ąć "sensację" w tytule dla liczby kliknięć... Żenada!!!

  Dziękuję, pozdrawiam.

 • jarek.jam

  Oceniono 84 razy 46

  trenerem jest Antiga i on decyduje , (u poki co jego wybory sa rozsadne i trafne)

 • rigobertosilva

  Oceniono 104 razy 44

  Hah, to się nazywa ironia losu. Bartman został atakującym bo brakowało nam w kadrze dobrych graczy na tej pozycji gdy nie grał Wlazły... Teraz Wlazły wrócił i Zbyszek został wykiwany podwójnie. Bo ani na pozycji atakującego, ani na pozycji przyjmującego nie może grać...

 • saint_just

  Oceniono 84 razy 32

  Bartman zamyka oczy i wali. Ja też zamykam. Taka nowa wersja bezmyślnego fizola M. Nowaka.
  Wlazły to wybitny siatkarz. Jak w formie , to nie do zablokowania. Jak bez formy , to i tak lepszy od Bartmana. I nie potrzebuje kaftanu.

 • kingsizemax

  Oceniono 78 razy 10

  Bartman ma psychopatyczne zachowania jak Janowicz !

 • prokurator_stefan1

  Oceniono 16 razy 4

  "Mariusz Wlazły jest w bardzo wysokiej formie, trener na nim oprze atak reprezentacji Polski, a temu zawodnikowi potrzebny jest zmiennik spokojniejszy od Zbigniewa Bartmana - mówi Lech Łasko."

  Co za kretyńska wypowiedź!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX