El. MŚ siatkarek. Belgijki wciąż bez straty seta

Reprezentantki Belgii bez najmniejszych problemów pokonały 3:0 Szwajcarki w meczu eliminacji mistrzostw świata siatkarek. O 20.30 Polki zmierzą się w drugim sobotnim meczu tej grupy z Hiszpankami. Relacja na żywo w Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.
Skład:
Dirickx, Coolman, Heyrman, Leys, Courtois, Aelbrecht, Van Hecke, Vandesteene, Rosseaux, Gillis, Ven de Vyver
Szwajcaria
Skład:
Marbach, Kuenzler, Sirucek, Steinemann, Schauss, Dalliard, Stocker, Wigger, Widmer, Granvorka, Bisang, Unternahrer
Tak relacjonowaliśmy mecz Belgia - Szwajcaria

Belgijki są najmocniejszą obok Polek reprezentacją biorącą udział w łódzkim turnieju eliminacyjnym. Szwajcarki i Hiszpanki ustępują im znacznie, co pokazały piątkowe mecze. Belgia pokonała wówczas Hiszpanię 3:0, podobnie jak Polska Szwajcarię.

W sobotę Szwajcarki zagrały jeszcze słabiej niż w meczu z podopiecznymi Piotra Makowskiego. Nie radziły sobie w ataku, bardzo nieporadne były w obronie. Ustępowały Belgijkom pod każdym względem. W kolejnych setach zdobyły kolejno: 11, 16 i 12 punktów. W ostatnim secie Szwajcarki przegrywały już 2:16. Komentatorzy Polsatu mówili o "rzezi niewiniątek" i "antyreklamie siatkówki pod egidą FIVB".

Dotychczasowe mecze w Łodzi potwierdzają, że o wygraną walczyć będą w niedzielę ekipy Belgii i Polski. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę o 20.30. Wcześniej, w sobotę o 20.30, Polki zagrają z Hiszpankami. Relacja na żywo z obu meczów w Sport.pl.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone