Sport.pl

Liga Światowa. "Wakacje w Bułgarii" kontra "to tylko gorszy okres", czyli na Facebooku o siatkarzach

3 : 0
Informacje
Liga Światowa 2013 - Grupa A
Piątek 12.07.2013 godzina 19:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Bułgaria
25
25
25
3
Polska
21
21
21
0
Składy i szczegóły
Bułgaria
Skład: Bratojew, Samuniew, Gotsew, N. Penczew, Skrimow, Dimitrow, Bratoew, Josifow, Salparow, Aleksiew, Penczew, Sokołow
Polska
Skład: Nowakowski, Kosok, Kurek, Jarosz, Bartman, Drzyzga, Kubiak, Ruciak, Żygadło, Zatorski, Możdżonek
Polscy siatkarze przegrali z Bułgarią 0:3 i nie wyszli z grupy A w Lidze Światowej. Porażka podzieliła fanów Sport.pl na Facebooku. Część w ostrych słowach krytykuje reprezentantów i trenera, inni nawołują do spokoju i zaufania.
Głupio tracone sety, nieskuteczne pogonie i ciułanie punktów - tak przebiegała tegoroczna Liga Światowa. Ta edycja Polakom nie wyszła. Porażki z Brazylią nie były zaskoczeniem, ale ze słabszymi rywalami biało-czerwoni także tracili punkty. Mimo to w Bułgarii wystarczyło wygrać dwa razy, by wyjść z grupy. Nic z tego. W piątek Bułgarzy wygrali szybko, łatwo i bez problemów, rozmywając nadzieje Polaków.

Rozczarowanie na Facebooku

Krótko po zakończeniu spotkania zadałem fanom Sport.pl na profilu facebookowym pytanie: "Niepokoi was forma siatkarzy? Kto was zawiódł najbardziej?". Szybko posypały się odpowiedzi, rozgorzała dyskusja. Przeważały głosy krytyczne. Do słabej postawy piłkarzy kibice są przyzwyczajeni, jednak siatkarze nie przyzwyczaili do tak szybkich porażek.

"Anastasi jak Smuda", "wakacje w Bułgarii"

Najmocniej dostało się selekcjonerowi. Fani uznali, że podobnie jak Franciszek Smuda na Euro 2012 Andrea Anastasi nie reagował na wydarzenia na parkiecie. "Najbardziej zawiódł mnie Anastasi, który przez większość meczu niczym Smuda - nie robił zmian" - napisała Magda Helt.

Dostało się także atakującym i blokującym. "Najbardziej zawiódł blok, to co tak świetnie funkcjonowało w ostatnim czasie. A co do zawodników to Bartman tragedia i Kurek też dziś nic ciekawego nie pokazał, a powinien zdobywać punkt za punkt" - uważa Maciej Szamborski.

Nie lepiej było na rozegraniu. "Żygadło to się nadaje do tarcia chrzanu" - skwitował Paweł Klimek. "Ten mecz wybitnie pokazał, jak bardzo brakuje nam Gumy" - wtórował mu Mikołaj Grzelak. Doświadczony rozgrywający nie był ostatnio powoływany do kadry.

"Gdzie najlepiej pojechać na wakacje... do Bułgarii" - podsumował występ biało-czerwonych Kamil Wdowiak.

"Jeszcze będziemy z nich dumni"

Nie wszyscy jednak mają siatkarzom za złe porażkę. "No tak typowe dla naszego narodu... Nie powinniśmy się zastanawiać kto nas najbardziej zawiódł, kto nie pokazał się z najlepszej strony, tylko pomyśleć, jak poprawić naszą grę i pracować dalej na sukces. Nie wszystko się wygrywa" - napisała Małgorzata Dziewicka, odnosząc się do mojego pytania i komentarzy pod nim. "Nikt nie zawiódł wszyscy grali jak najlepiej mogli, jeżeli miałby ktoś zawieść, to cala drużyna, a nie jednostki!! Jeżeli grają jednostki, drużyna nie istnieje" - przekonywała Agata Jurkiewicz.

"Oni też maja prawo mieć gorszy okres, ogarną się chłopaki, wyciągną wnioski, pozbierają do kupy i jeszcze będziemy z nich dumni" - głos Gabrysi Świerczek był zdecydowanie jednym z najbardziej optymistycznych.

Co sądzisz o występie siatkarzy w tegorocznej Lidze Światowej? Włącz się do dyskusji na Facebooku Sport.pl

Więcej o:
Komentarze (16)
Liga Światowa. "Wakacje w Bułgarii" kontra "to tylko gorszy okres", czyli na Facebooku o siatkarzach
Zaloguj się
 • djmiixer

  Oceniono 70 razy 38

  Gosia Agatka i Gabrysia są z Was dumne i to jest właśnie największy dramat tej reprezentacji bo nikt od nich niczego nie wymaga

 • cysss10

  Oceniono 44 razy 22

  Nie którym użytkownikom coś spadło na głowę chyba... Jak nie można wymagać od drużyny awansu do turnieju? Od zespołu który zdobywał ostatnio medale: PŚ, LŚ, ME, MŚ ...
  Przykładowo: dla Brazylii czy dla Rosji trzecie, czy drugie miejsce to porażka, a u nas? Dlaczego nie możemy przez kilkanaście sezonów utrzymywać równego poziomu co Brazylia czy Rosja? Podobno nasza liga jest w top3 najsilniejszych na świecie...
  NIC SIĘ NIE STAŁO Polacy - w drugim turnieju z rzędu nie zdobędą medalu...
  Takich Bułgarów powinniśmy zjadać na śniadanie bo przecież oni byli i są słabi ...

 • testad

  Oceniono 24 razy 18

  Anastasi ma słaby kontakt z drużyną , a forowanie Bartmana do zespołu to nieporozumienie Także. schematyczna gra naszego rozgrywającego jest powszechnie znana i trudno nią kogokolwiek zaskoczyć.To jednak co "serwują"kibicom swoimi serwami doprowadza do rozpaczy .Trening dla wszystkich zawodników powinien być skierowany na serw i jeszcze raz SERW.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 33 razy 17

  HoY mnie wasze komentarze !!!

  Komentarze się skończyły.

 • scierplaminoga

  Oceniono 13 razy 3

  ale nie wymagajmy cudów od siatkarzy. Nie jesteśmy siatkarską potęgą, tylko zespołem z 5-6 najlepszych na świecie, ale raczej 4-6 niż 1-4. Będą nam się zdarzać sukcesy, ale nie powtarzalnie sezon w sezon. LŚ wygraliśmy w sezonie olimpijskim, a sama olimpiada zweryfikowała nasze miejsce. Super, że potrafią zdobywać medale, ale nie będą tego robić co impreze, do formy własnej muszą dojść też inne czynniki by sukces był, losowanie, ranga imprezy w danym sezonie, forma przeciwnika.

 • mesiko

  Oceniono 12 razy 2

  Jakby weszli do finalu byliby cudotworcami... W zeszlym roku forma przyszla za wczesnie stad sukces w LS ale juz nie powtórzony na olimpiadzie. Teraz jest czas by z pokora podejsc do przygotowań na ME to jest najważniejsza impreza siatkarska w tym roku. Pitolenie Mazura czy innych specjalistów mnie nie przekonuje, który z nich osiągną to co Anastasi z nasza seniorską kadra. SUKCES RODZI SIE W BÓLU

 • ravenous7

  Oceniono 1 raz 1

  Nie "Maciej Szamborski ,tylko Rafał Samborski.
  Jak juz cytujecie osoby z fb , to nie przekręcajcie nazwisk :)

 • kolner99

  Oceniono 13 razy -3

  Zamknąć ryje! Jakoś jak Rosja rok temu nie wyszła z grupy to była cisza, a też bardzo dobry zespół. Nie trzymamy równej formy jak Rosja i Brazylia? Brazylia gra niesamowitą siatkówkę i obecnie jest najlepsza na świecie. Rosja tak jak i my, jak i Włosi i inne kraje mają dobre i złe momenty. Więc macie nie krytykować pracy Anastasiego, który czeka aby na ME wystrzelić formą, to że teraz nie poszło - bywa. Co, są robotami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX