Liga Światowa. Polacy wciąż w grze o awans. Wygrana 3:1 z USA

Polacy zachowali szanse na awans do najlepszej szóstki, pokonując siatkarzy USA 3:1. Tym samym podopieczni Andrei Anastasiego awansowali na trzecie miejsce w grupie A.

Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się jakie to proste"

Już w pierwszym secie nasi siatkarze pokazali, że zależy im na zwycięstwie i walce o dalszy awans. Od początku meczu u gospodarzy znakomicie funkcjonowało przyjęcie i skuteczność w ataku, dzięki czemu wygrali seta do 23.

Drugi set to jednak wyraźny kryzys. Polacy dobrze go rozpoczęli, z czasem walka toczyła się punkt za punkt, ale końcówka to seryjne zdobywanie punktów przez Amerykanów, którzy ostatecznie pozwolili podopiecznym Anastasiego ugrać jedynie 17 punktów.

Od trzeciego seta Polacy przejęli już jednak kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Amerykanie przestali straszyć serwisem, a gospodarze nie popełniali tyle niewymuszonych błędów co w poprzednich partiach, dzięki czemu kolejne sety wygrali do 21 i 23.

Przed polskimi siatkarzami kolejne mecze w Lidze Światowej. Teraz jadą do Sofii, gdzie muszą odnieść dwa trzypunktowe (3:0 lub 3:1) zwycięstwa, by awansować do Final Six Ligi Światowej. Mecze odbędą się w najbliższy piątek (19:00) i sobotę (20:00).