Sport.pl

Finał Ligi Światowej. Kurek zawodnikiem turnieju. Nagrody Bartmana, Możdżonka i Ignaczaka

3 : 0
Informacje
Finał Ligi Światowej 2012 - Finał
Niedziela 08.07.2012 godzina 19:45
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
25
26
25
3
USA
17
24
20
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Żygadło 2, Winiarski 9, Możdżonek 2, Bartman 16, Kurek 15, Nowakowski 8, Ignaczak (libero) oraz Kosok 5, Ruciak 2
USA
Skład: Suxho, Anderson 8, Lee 4, Stanley 15, Rooney 2, Holmes 7, Lambourne (libero) oraz Priddy 5, McKienzie, Lotman, Thornton
Polacy zdominowali ceremonię wręczenia nagród indywidualnych dla najlepszych zawodników Ligi Światowej. Najlepszym atakującym został Zbigniew Bartman, najlepszym blokującym Marcin Możdżonek, najlepszym libero Krzysztof Ignaczak, a zawodnikiem turnieju Bartosz Kurek.
Polacy pokonali Amerykanów 3:0 w swoim pierwszym występie w finale Ligi Światowej w historii.

Fenomenalnie grający przez cały turniej Polacy zgarnęli też najwięcej wyróżnień indywidualnych.

Jedno wyróżnienie dostał Amerykanin Clayton Stanley (najlepszy zagrywający), a dwa Bułgarzy - Todor Aleksijew (najlepszy przyjmujący) i Georg Bratojew (najlepszy rozgrywający). Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że nie zasłużyliby na te nagrody (zwłaszcza Bratojew), gdyby nie byli gospodarzami.

Każdy wyróżniony zawodnik dostał też czek na 10 tys. dol., a najlepszy zawodnik turnieju - Kurek - na 30 tys.

Polacy jako reprezentacja w nagrodę otrzymali milion dolarów, Amerykanie połowę mniej, a brązowi medaliści, Kubańczycy, 300 tys.Lista nagrodzonych:

Najlepszy zawodnik turniejuBartosz Kurek
Najlepszy atakującyZbigniew Bartman
Najlepszy blokującyMarcin Możdżonek
Najlepszy zagrywającyClayton Stanley
Najlepszy przyjmującyTodor Aleksijew
Najlepszy liberoKrzysztof Ignaczak
Najlepszy rozgrywającyGeorg Bratojew
Więcej o:
Komentarze (41)
Finał Ligi Światowej. Kurek zawodnikiem turnieju. Nagrody Bartmana, Możdżonka i Ignaczaka
Zaloguj się
 • kabza1605

  Oceniono 72 razy 66

  Brawo brawo ! Oni jak nikt warci są tych nagród i pieniędzy!! Tak powinno być wszędzie - dobre pieniądze za dobre wyniki i sukcesy !!

 • patriot.wr

  Oceniono 41 razy 25

  Może ktoś policzy ile Polskę kosztowało zwycięstwo polskich siatkarzy, a ile kosztowali Polskę nasi piłkarze przyjmowani przez Premiera Tuska i Prezydenta Komorowskiego jak zwycięzcy?!?!

 • kukartka_13

  Oceniono 25 razy 19

  BRAWO!!!!
  wszyscy zasłużyi na te nagrody (choć myślę że najlepszym rozgrywającym powinien być Ziomek)
  Szacunek dla Bartka naprawde bardzo dobry mecz!!
  W takich chwilach jestem dumna że jestem Polką! :)
  Szkoda tyko że siatkówka zwsze będzie na drugim planie za naszą "cudowną" piłką nożną.

 • shefali

  Oceniono 17 razy 17

  I jeszcze słówko - bardzo cieszy mnie indywidualna (i niezwykle istotna) nagroda Bartmana. Chłopak pokazał nam wszystkim, a szczególnie wszystkim krytykantom, że wywiązuje się dobrze ze swojej roli i Wlazły wcale nie jest aż tak potrzebny naszej reprezentacji.

 • foczekigroszek1

  Oceniono 22 razy 14

  Najlepszy zawodnik - Kurek ! ... wiadomo , jeszcze ze szkoły SKRY .

 • edwlad1950

  Oceniono 14 razy 14

  Wspaniała, poprostu wspaniała walka polskich siatkarzy w finale Ligi Światowej w Piłce Siatkowej. Z poprzednich niepowodzeń wyciągnięto wnioski. Zmieniono trenera na fachowca wysokiej klasy, on uporządkował siatkarzy i dodał im odpowiedniego pierwastka do zwyciężania. Anastasi to zwyciężca i taktyk, który pierwszy skład zabezpieczył drugim równie silnym, jest mistrzem w uaktywnianiu czasami słabo grających kiedyś, do mistrzów teraz. Sukcesy siatkarzy to miód na nasze skołatane serca po Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej. Ciężka praca i sukces trenera i siatkrzy powinna być wzorem do tego, jak należy osiągać sukces. Myślę nie tylko w lidze światowej lecz również na olimpiadzie.....

 • creaturr

  Oceniono 13 razy 13

  Ja rozumiem, że dali nagrodę temu ich Aleksiev'owi najlepiej punktującego.. Przyjmującego też ok, chociaż Winiar 100 razy lepszy. Ale żeby nagrodę dla rozgrywającego dla Bułgarii? Co to ma być? Ukłon w stronę gospodarzy? Już nie dość, że dali dwie niesłuszne nagrody jednemu zawodnikowi, to jeszcze rozgrywającego? Rozgrywający to jest cały mózg drużyny, on daje pewność drużynie. Bratoiev był najgorszym rozgrywającym.. Nas nikt nie klepał po pleckach w LŚ, bo naszym po prostu się należało. Za takie zachowanie jak w sobotę, Bułgaria powinna zostać zdegradowana do Ligi Europejskiej, a nie dalej grać w Światowej. Porażka... Szkoda, że MVP nie dali też Aleksievowi

 • funbelin21

  Oceniono 15 razy 13

  Niech piłkarze biorą z nich przykład.

 • neo2114

  Oceniono 12 razy 12

  To, że tych nagród nie ma więcej dla naszych reprezentantów to świadczy tylko paradoksalnie o naszej sile. Naprzykład ranking rozgrywających- Zagymny i Żygadło 4, 5 miejsce. Gdyby grał ciągle jeden to byłby najlepszy, ale mamy dwóch wspaniałych i w tym nasza siła. Tak samo najlepiej punktujący. Znwou w czołówce dwóch Polaków-Kurek 3., Bartman 4.. Nasza wszechstronność może nieraz przeszkadza zdobywać nagrody indywidualne, ale najważniejesze, że pozwala zdobywać te drużynowe. Na IO liczę na medal, wspaniale byłoby, gdyby złoty, ale z każdego będę dumny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX