Sport.pl

Marcin Możdżonek po meczu z Kanadą: Nasz blok punktował bezlitośnie

- Mecz z Kanadą w Toronto, który wygraliśmy 3:1, był zdecydowanie bardziej nerwowy - rywale lepiej przyjmowali, a my mieliśmy czasem kłopot z ustawieniem bloku. Ale dzisiaj rozgrywający Kanady nie miał tak dobrego przyjęcia i nasz blok punktował bezlitośnie - podsumował wygrany 3:0 mecz kapitan reprezentacji Polski Marcin Możdżonek.
3 : 0
Informacje
Liga Światowa 2012 - Mecze Polaków
Piątek 01.06.2012 godzina 17:30
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
Polska
28
25
25
3
Kanada
26
18
20
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Nowakowski, Winiarski, Kosok, Zagumny, Kurek, Jarosz, Bartman, Wiśniewski, Kubiak, Ruciak, Żygadło, Ignaczak, Zatorski, Możdżonek
Kanada
Skład: Cundy, Lewis, Howatson, Duff, Soonias, Simac, Schneider, Van Lankvelt, Brinkman, Schmitt, Kaminski, Winters, Casias, Perrin
W piątek Polacy pokonali w katowickim Spodku 3:0 Kanadę w pierwszym spotkaniu drugiego turnieju grupy B Ligi Światowej. W pierwszym secie Kanadyjczycy mieli piłkę setową, ale ostatecznie to biało-czerwoni wygrali 28:26. W dwóch kolejnych setach Polacy poprawili grę w obronie i wygrywali bardziej zdecydowanie.

- W pierwszym secie zagraliśmy trochę nerwowo, trochę niepewnie, ale w dwóch kolejnych wszystko mieliśmy pod zupełną kontrolą. Wynik jest zgodny z oczekiwaniami, zgodny z planem - powiedział Możdżonek.

- - Dzisiejszy mecz udowodnił, że system gry, który wprowadził Andrea Anastasi, jest słuszny, i że jeżeli będziemy wykonywać wszystko tak, jak sobie to zakładamy przed meczem, to nasza gra będzie wyglądała dobrze - dodał 27-letni środkowy.

Ile przygotowującym się do igrzysk Polakom brakuje do 100 proc. świeżości i dynamiki? - Jak widać, jeszcze sporo - lakonicznie, z uśmiechem odparł Możdżonek.

- Jesteśmy zadowoleni z rezultatu, zdobyliśmy trzy punkty, na których nam bardzo zależało. Chcemy zgarnąć ich jak najwięcej, żeby pojechać do Sofii na finał rozgrywek - zakończył kapitan reprezentacji.

W sobotę w Katowicach Polska zagra o 17.30 z Finlandią, a w niedzielę o 20 spotka się z Brazylią.

Specjalny serwis Sport.pl - wszystko o siatkówce »


Więcej o: