Sport.pl

PlusLiga kobiet. Mistrzynie bez Wagnera. Wrócił Wiktorowicz

Trenerem mistrzyń Polski z Bielsk-Białej nie jest już Grzegorz Wagner. Nowym szkoleniowcem siatkarek BKS Aluprof został Mariusz Wiktorowicz.
Zabrakło cierpliwości władzom BKS Stal Bielsko-Biała. Mistrzynie Polski grają w sezonie zasadniczym fatalnie, drużyna przegrała już sześć z trzynastu spotkań, niektóre z nich w stylu kompromitującym (m.in.z Gwardią Wrocław, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza).

- Tak źle jak się działo ostatnio, dawno u nas nie było. W dodatku trend jest spadający. Musieliśmy zareagować - mówi Czesław Świstak, szef bialskiego klubu. Po wyjazdowej porażce w Łodzi z Organiką, we wtorek zebrały się władze klubu. - Rozmawialiśmy z trenerem. Zrezygnował. Zachował się bardzo honorowo - mówi prezes Świstak. Wagner w ciągu ośmiu miesięcy pracy z BKS-em wygrał dla klubu Super Puchar Polski i awansował do fazy play-off Ligi Mistrzyń, co w klubie zgodnie uznano za wyczyn historyczny. Nowym trenerem bielszczanek będzie asystent Wagnera, Mariusz Wiktorowicz. Co ciekawe ten szkoleniowiec przed rokiem w identycznej sytuacji zastapił Igora Prielożnego i doprowadził bialski zespól do ligowego złota. a po sezonie go ...zwolniono z posady pierwszego trenera. - To był mój eksperyment. Wziąć męskiego trenera do żeńskiej drużyny w nadziei, że narodzi się nowa jakość. Nie narodziła się, choć nadal uważam, że pomysł jest niezły, choć tym razem nie wypalił. Chcemy, by Wiktorowicz tym razem pracował dłużej, liczę, że zbuduje ciekawy zespół na nowy sezon - deklaruje prezes BKS-u.

Cele bialskiego w tym sezonie - medal mistrzostw Polski i gra w finale Pucharu Polski. Wiktorowicz zadebiutuje w roli pierwszego trenera w najbliższym meczu ligowym - w Bielsku z Centrostalem Bydgoszcz.

Każdy ma szanse na medal według Pauliny Maj »


Więcej o: