Sport.pl

Siatkówka. Umiarkowany optymizm w Dąbrowie przed ćwierćfinałem Pucharu CEV

Trochę w cieniu występów naszych męskich zespołów, w najbliższy czwartek do rywalizacji w 1/4 finału Pucharu CEV, przystąpią siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza. Ich rywalkami będą wicemistrzynie Hiszpanii - Valeriano Alles Menorca.
SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź »

Mimo, że w lidze podopiecznym trenera Waldemara Kawki wiedzie się dużo gorzej niż tego oczekiwano, w europejskich pucharach wszystko przebiega zgodnie z planem. To, oprócz ostatniego zwycięstwa nad rewelacją z Białegostoku daje podstawy do umiarkowanego optymizmu przed spotkaniem z Hiszpankami. Przeciwko AZS, chyba po raz pierwszy od dłuższego czasu, dąbrowianki zagrały na swoim optymalnym poziomie i, poza pierwszą partią, zdecydowanie dominowały w pozostałych odsłonach. Cieszy fakt, że po przegranym wysoko pierwszym secie nie zwiesiły głów i zmobilizowały się do jeszcze lepszej gry. Mimo wszystko, po dziewczynach widać lekkie rozczarowanie, że szumne plany podboju ekstraklasy, jak na razie, trzeba nieco odłożyć w czasie. Może przed play-offami uda im się odbudować, zwłaszcza psychicznie, w Pucharze CEV, bo oglądając ich grę, brakuje trochę radości po każdej udanej akcji.

- Bardzo cieszę się z odniesionego zwycięstwa, gdyż nasza sytuacja po przegranym meczem z Treflem Sopot nie wyglądała zbyt dobrze. Jechałyśmy do Białegostoku z nożem na gardle - wypowiedź kapitan zespołu, Joanny Staniuchy-Szczurek pokazuje, pod jaką presją znajdują się w tym sezonie zawodniczki z Dąbrowy Górniczej. Jednak trzeba na to spojrzeć także z drugiej strony - w obecnych rozgrywkach PlusLiga Kobiet stoi na dużo wyższym poziomie niż, nie tylko w ostatnim sezonie, ale i w poprzednich latach. Ponadto, gra w europejskich pucharach rządzi się swoimi prawami, o czym dobitnie świadczy przykład z niedalekiego Jastrzębia, więc może na tym polu uda się odnieść upragniony sukces?

To nie będzie łatwe, bo zawodniczki z Minorki w poprzedni weekend odniosły kolejne przekonujące zwycięstwo w krajowych rozgrywkach i z 12 zwycięstwami w 14 meczach są liderkami tabeli. Co prawda, liga hiszpańska nie należy do najmocniejszych, ale fakt zajęcia w niej drugiego miejsca w poprzednim sezonie, mówi sam za siebie. Zespół trenera Ortuno tworzą głównie rodzime zawodniczki, choć nie brakuje przedstawicielek innych nacji, jak choćby Ukrainki czy Portorykanki Yantin, która jest reprezentantką swojego kraju. "Oczkiem w głowie" polskiego sztabu szkoleniowego powinna być jednak środkowa Vita Prychepa, która w Menorce robi za gwiazdę, a w lidze zdarzało jej się zdobywać nawet 30 punktów w meczu, co, biorąc pod uwagę pozycję na jakiej występuje, musi robić wrażenie. Trzeba także zwrócić uwagę na pozyskaną niedawno Brytyjkę, Kylie Atherstone, która dysponuje trudnym do przyjęcia serwisem i w swoim poprzednim klubie - Playas de Benidorm - zdobywała w tym elemencie nawet kilka punktów w meczu.

Spotkanie 1/4 finału Pucharu CEV, Valeriano Alles Menorca - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza odbędzie się we czwartek o godz. 20:00.

Więcej w serwisie Siatka.org »


Więcej o: