Sport.pl

Grot Budowlani Łódź grają z utytułowanym przeciwnikiem

Po raz pierwszy w tym sezonie łódzka drużyna zagra w Orlen Lidze jako Grot Budowlani. Rywal - Muszynianka - jest nisko w tabeli, lecz potencjał ma naprawdę duży.
Od początku sezonu siatkarki Budowlanych grają w lidze w koszulkach z reklamą firmy Grot, czyli zakładów przemysłu mięsnego ze Starowej Góry. Ale dopiero teraz została oficjalnie podpisana umowa. - Grot został naszym sponsorem tytularnym - poinformował Marcin Chudzik, prezes klubu. A Dawid Grot, współwłaściciel firmy, przypomniał, że współpraca z Budowlanymi trwa od 2009 roku, a teraz przyszedł czas na jej rozszerzenie. - Wierzymy, że drużyna zdobędzie w tym sezonie medal - dodał.

Kontrakt został podpisany na dwa lata i - co przyznał prezes Chudzik - jest lepszy niż w poprzednich latach. - Dzięki temu udało się zamknąć budżet - stwierdził. Ale nie chciał podać, jak dużo pieniędzy siatkarki dostaną od Grota. Jego współwłaściciel też nie chciał tego zdradzić, mówiąc, że dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. - Ale obie strony są zadowolone - podsumował prezes klubu. Przypomniał jednak, że Budowlani mają aż 30 sponsorów i partnerów, a największym jest miasto.

Pierwszy mecz jako Grot Budowlani łódzka drużyna rozegra już dzisiaj, a jej rywalem w Atlas Arenie będzie Muszynianka, czyli najbardziej utytułowana polska drużyna XXI wieku. W Muszynie marzą o powrocie do czasów świetności, ale na razie niezbyt im to wychodzi. Stworzona za duże pieniądze drużyna zdecydowanie częściej zawodzi i w tabeli Orlen Ligi zajmuje dopiero ósme miejsce z pięcioma zwycięstwami. Pewnym wytłumaczeniem są kłopoty zdrowotne czołowych zawodniczek, przez co trener Bogdan Serwiński nie może wystawić najsilniejszego składu.

Muszyniankę stać jednak na dobre wyniki, co pokazały w poprzedniej kolejce, kiedy pokonały na własnym boisku MKS Dąbrowa Górnicza. Podobno w Łodzi może już zagrać reprezentantka Polski Anna Grejman, typowana na liderkę drużyny. Dotychczas brakowało jej z powodu kontuzji. Przed sezonem z Budowlanych do Muszynianki trafiła libero Dorota Medyńska.

Jeśli jednak Budowlane zagrają na swoim normalnym poziomie, to będą faworytkami. W przypadku zwycięstwa za trzy punkty mają szansę wrócić na pozycję lidera, ponieważ Chemika Police czeka mecz na ciężkim terenie, jaki jest hala w Dąbrowie Górniczej. Kolejnym powodem do optymizmu jest sytuacja kadrowa zespołu. Już w sobotnim pojedynku z Atomem Treflem Sopot trener Błażej Krzyształowicz dał szansę występu wszystkich 12 zawodniczkom, co zdarzyło się po raz pierwszy w tym sezonie. Podobnie będzie dziś, choć zmienniczki, jak Sylwia Pelc czy Natalia Strózik, mają zaległości treningowe. Ale już wśród przyjmujących może wybierać między Martyną Grajber, Heike Beier i Julią Twardowską.

Grot Budowlani - Muszynianka, godz. 18

Więcej o: