Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 3:0. Odmłodzony wicelider rozbił wicemistrza

Budowlani byli faworytami spotkania z wicemistrzem Polski, więc wygrana nie jest zaskoczeniem. Cieszyć musi jednak styl.
- Dałem odpocząć Heike Beier, bo widać było po niej trudy ostatnich meczów - tak Błażej Krzyształowicz, trener łódzkiego wicelidera, komentował zmianę w podstawowej szóstce.

Okazją do zmiany było spotkanie z Atomem Treflem Sopot, który po wycofaniu się sponsora całkowicie zmienił skład. Szansę gry dostała Julia Twardowska, wracająca do zdrowia po złamaniu kciuka. Mimo długiej przerwy w grze 21-letnia skrzydłowa poradziła sobie wyśmienicie. Jako teoretycznie najsłabszy punkt w przyjęciu była narażona na ostrzał, jednak nie pękła.

Kolejny świetny mecz rozegrała Kaja Grobelna. Polka z belgijskim paszportem po transferze do Budowlanych długo nie mogła się przełamać, przeplatając dobre występy z całkowicie bezbarwnymi. Najgorsze ma już jednak za sobą.

Rówieśniczką Twardowskiej i Grobelnej jest Martyna Grajber, więc naprzeciw wicemistrza Polski wyszedł najmłodszy zestaw skrzydłowych w Orlen Lidze. Wśród rywalek też były młode zawodniczki, jednak przewaga umiejętności była miażdżąca. Świetnie zagrała Pavla Vincourova (24 lata), wybrana na najlepszą zawodniczkę meczu.

Od połowy trzeciego seta szkoleniowiec Budowlanych dał szansę zmienniczkom: Sylwii Pelc i Monice Kutyle. I dlatego rywalki zdobyły więcej niż 14 punktów.

W środę o godz. 18 łódzką drużynę czeka trudniejsze zadanie, ponieważ podejmą w Atlas Arenie Muszyniankę, która niespodziewanie pokonała MKS Dąbrowa Górnicza 3:2. Punkt stracił też prowadzący w Orlen Lidze Chemik Police, który pokonał Impel Wrocław, ale tylko 3:2.

Budowlani - Atom Trefl 3:0

Sety: 25:14, 25:14, 25:17

Budowlani: Vincourova 8, Grajber 8, Pycia 5, Grobelna 17, Twardowska 12, Polańska 9, Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc 2, Tobiasz 1, Beier, Kutyła 1, Strózik.

Atom Trefl: Mras 3, Mielczarek 3, Skorupa, Goliat 12, Damaske 9, J. Łukasik 3, Kulig (libero) oraz Bednarek, Wójcik, Fedusio 4, Bodasińska (libero)