Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 3:0. Błyskawiczna wygrana wicelidera

Tylko na początku pierwszego seta fani Budowlanych Łódź mogli obawiać się o wynik meczu z Atomem Treflem Sopot.
Drużyna z Sopotu jest aktualnym wicemistrzem Polski, ale z zespołu, który w poprzednim sezonie odbierał medale została już tylko Magdalena Damaske, wówczas rezerwowa. Dziś większość jej koleżanek to młode zawodniczki, które były tylko tłem dla pewnie grających łodzianek. Gdyby chcieć opisać każdy set, to dwa pierwsze wyglądały tak samo: do sześciu punktów było równo, po czym na zagrywkę wchodziła Kaja grobelna i emocje się kończyły. W pierwszej partii od wyniku 6:6 zrobiło się 13:6, w drugiej - przewaga tak bardzo nie wzrosła, ale nawet laicy widzieli, że jedyną niewiadomą jest wysokość wygranej.

Trener Błażej Krzyształowicz dał odpocząć Heike Beier, którą udanie zastąpiła Julia Twardowska. Młoda skrzydłowa przez kilkanaście dni pauzowała z powodu złamanego kciuka, ale mimo zaległości treningowych i braku ogrania, potwierdziła wielkie możliwości, zwłaszcza w ofensywie.

Bardzo dobrze grała Grobelna, trudna do zatrzymania w ataku i dobrze serwująca. Przewaga łodzianek była tak duża, że trener w połowie trzeciego seta zmienił większość składu. Nie wpłynęło to na wynik, choć gra się nieco wyrównała. Na najlepszą zawodniczkę spotkania wybrano Pavlę Vincourovą, która zdobyła aż osiem punktów, choć jest rozgrywającą: miała trzy ataki, trzy bloki i dwa asy.

W środę o godz. 18 Budowlani podejmą Muszyniankę.

Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 3:0

Sety: 25:14, 25:14, 25:17

Budowlani: Vincourova 8, Grajber 8, Pycia 5, Grobelna 17, Twardowska 12, Polańska 9, Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc 2, Tobiasz 1, Beier, Kutyła 1, Strózik.

Atom Trefl: Mras 3, Mielczarek 3, Skorupa, Goliat 12, Damaske 9, J. Łukasik 3, Kulig (libero) oraz Bednarek, Wójcik, Fedusio 4, Bodasińska (libero)