Sport.pl

Budowlani - BKS Bielsko-Biała. Lider podejmuje utytułowanego rywala

Spotkanie Budowlanych z BKS Bielsko-Biała zakończy piątą kolejkę Orlen Ligi. Łodzianki grają o powrót na pierwsze miejsce w tabeli.
Jacek Nawrocki, selekcjoner reprezentacji Polski, uważa Budowlanych za jedyną drużynę, która jest w stanie powalczyć z Chemikiem Police o mistrzostwo Polski. Teoretycznie oba kluby dzieli bardzo dużo: obrońca tytułu ma kilka razy większy budżet, a rezerwowymi są reprezentantki kraju. Jednak po czterech kolejkach to łodzianki jako jedyne nie straciły punktu w Orlen Lidze. Co prawda po niedzielnych spotkaniach spadły na trzecią pozycję w tabeli, jednak wygrana 3:0 lub 3:1 pozwoli im wrócić na pozycję lidera.

Teoretycznie zadanie jest łatwe, bowiem BKS niespodziewanie jest jednym z najsłabszych zespołów w Orlen Lidze. Rozgrywki zaczął od pokonania Atomu Trefla Sopot, by następnie ulec kolejno Budowlanym Toruń, Impelowi Wrocław i Tauronowi MKS Dąbrowa Górnicza. W Budowlanych ostrzegają jednak przed lekceważeniem przeciwnika, choćby dlatego, że w jego składzie są dwie byłe zawodniczki łódzkiego klubu: Ewelina Brzezińska i Natalia Skrzypkowska, a Emilia Mucha, Magdalena Gryka czy Joanna Staniucha-Szczurek to nie są anonimowe siatkarki. BKS ma też piękne tradycje: w sumie aż 18 razy stawał na podium mistrzostw Polski, w tym osiem na najwyższym stopniu.

Budowlani będą mieć okazję do rewanżu za poprzedni sezon, kiedy w fazie zasadniczej wygrali u siebie tylko 3:2, by w rewanżu przegrać 0:3. Wówczas jednak drużyna zatruła się w hotelu. W fazie play-off łodzianki były już jednak zdecydowanie lepsze, zwyciężając 3:1 i 3:0.

Efektowna wygrana w derbach Łodzi powinna podbudować zawodniczki Budowlanych, a ewentualne zwycięstwo pozwoli im powiększyć przewagę nad zajmującym czwarte miejsce Pałacem Bydgoszcz do sześciu punktów. Nie słychać o kłopotach zdrowotnych łódzkich siatkarek. Trener Błażej Krzyształowicz stara się zmieniać skład, by doświadczone zawodniczki odpoczęły, a młode nabierały doświadczenia. Tak było w pojedynku z KSZO Ostrowiec, w którym znakomicie zaprezentowała się Julia Twardowska. Na swoje szanse czekają Sylwia Pelc czy Ewelina Tobiasz.

Budowlani - BKS Bielsko-Biała, godz. 18Więcej o: