Chemik wygrał z pomocą 15-letniej debiutantki. Ale znowu stracił seta

Siatkarki Chemika Police pokonały we własnej hali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. Wydarzeniem meczu był udany debiut 15-letniej Magdaleny Stysiak.
Zwycięstwo policzanek nad zespołem, który do tej pory wygrał tylko jeden mecz było obowiązkiem. Nawet stratę seta trzeba uznać za małą niespodziankę. Nie licząc jednak trzeciej partii, podopieczne Jakuba Głuszaka zdeklasowały rywalki.

Trener nieco przemeblował skład. Nie zagrała kontuzjowana Anna Werblińska, a na ławce rezerwowych usiadły Katarzyna Zaroślińska i Stefana Veljković (Serbka w ogóle nie pojawiła się na parkiecie). Szansę dostały Malwina Smarzek i Jelena Blagojević. Już pierwsze akcje pokazały, że korekty w składzie nie będą miały wpływu na wynik meczu. Świetną serię na zagrywce miała Joanna Wołosz (4:0), a rywalki długo czekały na pierwszy punkt z akcji. Gospodynie błyskawicznie skończyły partię do 13.

Świetny debiut

W drugiej scenariusz był podobny. Chemik dominował, a siatkarki z Ostrowca miały problemy nawet z poprawnym wykonaniem zagrywki.

Kibice z miejsc podnieśli się dopiero w samej końcówce, kiedy na parkiecie zameldowała się Magdalena Stysiak. Przyjmująca została najprawdopodobniej najmłodszą debiutantką w historii polskiej ligi (dopiero 3 grudnia ukończy 16 lat). Wejście miała wymarzone, ponieważ jej punkt przypieczętował zwycięstwo w drugim secie.

Nieoczekiwane kłopoty

Wydawało się, że od zakończenia meczu dzieli nas tylko kilkanaście minut, ale w trzeciej partii Chemiczki "stanęły". KSZO wyszło na prowadzenie 3:0 i z małymi przerwami nieoczekiwanie dowiozło je do samego końca. Przy ławce szalał ze złości Głuszak, ale nawet dwie przerwy na żądanie nie pomogły odrobić start. Policzanki musiały uznać wyższość rywalek i grać kolejnego seta.

Szkoleniowiec "wstrząsnął" swoim zespołem i wszystko wróciło do normy. W czwartej partii Chemik znowu dominował i szybko wygrał do 14. W końcówce kolejne dobre wejście zaliczyła Stysiak.

Chemik Police - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:13, 25:15, 21:25, 25:14)

Chemik: Montano, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Smarzek, Wołosz, Blagojević, Krzos (l) oraz Zaroślińska, Bełcik, Abramajtys, Stysiak, Jagieło.

MVP: Aleksandra Krzos.