Sport.pl

Kto lepszy w Łodzi? Porównanie drużyn ŁKS i Budowlanych

Dla Budowlanych Łódź mecz z ŁKS Commercecon ma podwójne znaczenie: nie dość, że grają o panowanie w mieście, to jeszcze o pozycję lidera.
Po 26 latach dwie łódzkie drużyny znów zmierzą się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teoretycznie więcej szans trzeba dać Budowlanym, ale gospodarz, czyli ŁKS Commercecon, ma już na rozkładzie trzecią i czwartą drużynę poprzedniego sezonu. Oto krótkie porównanie obu zespołów.

Rozgrywające. Lucie Muhlsteinova - Pavla Vincourova. Pierwsza jest byłą, druga obecną reprezentantką Czech. Na korzyść ełkaesianki przemawia doświadczenie. Podsumowanie: remis.

PRZYJMUJĄCE. Katarzyna Bryda/Katarzyna Sielicka - Heike Beier/Martyna Grajber. Zdecydowaną przewagę mają Budowlane. Niemka jest jedną z najlepszych skrzydłowych w PlusLidze. Świetna w przyjęciu, dobra w ataku i jeszcze lepsza w obronie. Grajber nie tylko dobrze odbiera zagrywkę, ale coraz skuteczniej atakuje. Ełkaesianki się uzupełniają: doświadczona Sielicka lepiej przyjmuje, Bryda to jeden z najsilniejszych ataków w Orlen Lidze. Podsumowanie: wyraźna przewaga Budowlanych, mających w odwodzie jeszcze Julię Twardowską.

ŚRODKOWE. Katarina Osadchuk/Ewa Kwiatkowska - Sylwia Pycia/Gabriela Polańska. Ta ostatnia jest zdecydowanie najlepszą polską środkową; w ofensywie nie ma konkurencji, potrafi zaatakować na pułapie nieosiągalnym dla blokujących. Pycia to wielkie umiejętności, ogromne doświadczenie. W ŁKS wyróżnia się Kwiatkowska, nadrabiająca braki w warunkach fizycznych sprytem. Podsumowanie: przewaga Budowlanych.

Atakujące : Izabela Kowalińska - Kaja Grobelna. To jedyna pozycja, na której beniaminek jest lepszy, choć w statystykach wyżej jest Grobelna. Jednak Kowalińska jest zawodniczką bardziej doświadczoną i równiejszą. Podsumowanie: Przewaga ŁKS.

LIBERO. Izabella Szyjka - Paulina Maj-Erwardt. Zawodniczka Budowlanych nie pokazuje jeszcze pełni umiejętności, jednak jest, jeśli nie najlepszą, to jedną z najlepszych libero w Polsce. Szyjka dopiero zaczyna poważną karierę. Podsumowanie: Przewaga Budowlanych.

REZERWY. Wśród zmienniczek też więcej atutów ma drużyna gości, bo beniaminek dysponuje praktycznie siódemką zawodniczek, a pozostałe odstają od nich poziomem. Trener Budowlanych na każdej pozycji ma wartościowe dublerki.

Teoretycznie znacznie więcej atutów mają Budowlani, ale powiedzenie, że derby rządzą się swoimi prawami, sprawdza się także w siatkówce.

ŁKS Commercecon - Budowlani, godz. 18.Więcej o: