SPORTOWY ROZKŁAD NIEDZIELI. Mecz nad meczami, czyli El Clasico i rozstrzygnięcia w PlusLidze

Po emocjach sobotnich i rozstrzygnięciu składu grupy mistrzowskiej i spadkowej Ekstraklasy w niedzielę czekają nas równie wielkie emocje! Sprawdź najważniejsze wydarzenia, żeby niczego nie przegapić i śledź relacje na żywo w Sport.pl - to jest twój live!

PIŁKA NOŻNA

12.30 Sassuolo - Napoli

Napoli nie ustaje w walce o wicemistrzostwo Włoch, gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. Do drugiej Romy traci dwa punkty i z tego względu nie może pozwolić sobie na stratę punktów z 15. Sassuolo. Trudno powiedzieć, czy Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński wystąpią w pierwszym składzie.

Typ Sport.pl: NAPOLI

16.00 Arsenal - Manchester City

Drugi półfinał Pucharu Anglii i drugi hit. Dla Arsenalu to trofeum może być pocieszeniem po słabym sezonie, zwłaszcza że szanse na awans do Ligi Mistrzów są coraz mniejsze. Manchester City jest w zdecydowanie lepszej sytuacji, ale Pep Guardiola z pewnością nie pogardzi Pucharem Anglii, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego renomę na Wyspach Brytyjskich.

Typ Sport.pl: MANCHESTER CITY

18.00 Anderlecht - Club Brugge

Po odpadnięciu z Ligi Europy Anderlechtowi została już tylko walka o mistrzostwo Belgii. Po trzech kolejkach grupy mistrzowskiej (z 10) ma aż sześć punktów przewagi nad drugim Gentem oraz trzecim Club Brugge, z którym zagra w niedzielę. Ewentualne zwycięstwo byłoby ogromnym krokiem w kierunku mistrzostwa i awansu do Ligi Mistrzów. Czy Łukasz Teodorczyk dorzuci do tego swoją cegiełkę?

20.45 Real Madryt - FC Barcelona

Najważniejsze sportowe wydarzenie weekendu. Jeśli Real Madryt wygra, to chyba tylko jakiś kataklizm zabrałby "Królewskim" mistrzostwo Hiszpanii - mieliby wtedy sześć punktów przewagi nad Barceloną i zaległy mecz do rozegrania. Remis również nie byłby najgorszy dla ekipy Zinedine'a Zidane'a, dlatego to na Barcelonie spoczywa większa presja.

Typ Sport.pl: REMIS

POZOSTAŁE

17.30 Resovia - Jastrzębski Węgiel

Pora na decydujące rozstrzygnięcia w siatkarskiej PlusLidze! Jastrzębski Węgiel wygrał pierwszy mecz o brąz z Resovią 3-1, dlatego Rzeszowianie muszą na własnym boisku wygrać 3-0 lub 3-1 i zwyciężyć w "złotym secie". Każdy inny wariant da trzecie miejsce podopiecznym Marka Lebedewa.

20.30 ZAKSA - PGE Skra

W Łodzi aktualni mistrzowie Polski wygrali aż 3-0 i z tego względu ZAKSA musi wygrać u siebie tylko dwa sety, by zapewnić sobie kolejne mistrzostwo. Podopieczni Ferdinando De Giorgiegio zdemolowali rywali wygrywając sety do 25, 21 oraz 19. Formą w pierwszym meczu błysnął zwłaszcza Dawid Konarski, który zdobył aż 27 punktów!

Poza tym dzieje się:

od 12.00 mecze 33. kolejki Primera Division, w tym Real Sociedad - Deportivo La Coruna (Przemysław Tytoń)

od 12.40 mecz 29. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki: Polsku Cukier Toruń - Anwil

od 13.00 dwa mecze ćwierćfinałowe PGNiG Superligi Mężczyzn

o 14.00 otwarcie sezonu na Torze Służewiec

od 14.45 wyścig kolarski Liege-Bastogne-Liege z udziałem Michała Kwiatkowskiego oraz Rafała Majki

od 15.00 mecze 34. kolejki francuskiej Ligue 1, w tym Lyon - Monaco (Maciej Rybus i Kamil Glik)

od 15.00 mecze 33. kolejki włoskiej Serie A, w tym Sampdoria - Crotone (Bartosz Bereszyński, Karol Linetty), Udinese - Cagliari (Bartosz Salamon), Milan - Empoli (Łukasz Skorupski) czy Lazio - Palermo (Thiago Cionek)