Siatkówka. Paweł Zagumny dyrektorem sportowym ONICO AZS Politechniki Warszawskiej, Stephane Antiga trenerem

Paweł Zagumny

Paweł Zagumny (Tomasz Adamaszek)

Paweł Zagumny po zakończeniu kariery sportowej zostanie dyrektorem sportowym ONICO AZS Politechniki Warszawskiej, a trenerem będzie Stephane Antiga - informuje Warszawa.wyborcza.pl.
Serwis ten potwierdził informację w klubie. Zarówno Zagumny, jak i nowy trener Stephane Antiga (były selekcjoner reprezentacji Polski zastąpi na tym stanowisku Jakuba Bednaruka) podpiszą dwuletnie umowy - stanie się to po ostatnim meczu sezonu.

- To była decyzja Pawła - powiedziała prezes Politechniki Jolanta Dolecka. - Rozmawialiśmy niedawno. Powiedział, że już się w swojej karierze nagrał i mu wystarczy. Szkoda, choć rozumiem jego wybór. Oficjalnie pożegnamy się w kwietniu.

- O moim zdrowiu i kontuzjach można by mówić długo - przyznał w rozmowie ze "Stołeczną" Zagumny. - Nie mam już tyle sprawności, by grać tak, jakbym chciał. Stąd decyzja, by zejść z parkietu. Czas na młodszych.

"Magnesem" dla Zagumnego było zatrudnienie Stephane'a Antigi. Prezes Dolecka potwierdziła również jego zatrudnienie. Trzy lata temu Francuz zdobył z reprezentacją Polski mistrzostwo świata, a z kadrą rozstał się po nieudanych igrzyskach olimpijskich i porażce w ćwierćfinale. Obecnie prowadzi reprezentację Kanady, zamierza łączyć obie funkcje. Więcej szczegółów na stronie warszawskiej "Wyborczej".

Zagumny, rozgrywający i kapitan Politechniki, ostatni mecz w karierze rozegra 8 kwietnia na Torwarze. Rywal w fazie play-off PlusLigi jeszcze nie jest znany. Klub zamierza urządzić mu "godne pożegnanie". Zagumny w reprezentacji Polski wystąpił 427 razy, to drugi najlepszy wynik w historii. Zdobył mistrzostwo świata w 2014 roku, a osiem lat wcześniej zdobył z drużyną srebro.Zagumny: Ludzie tłumaczyli sobie, że rude to wredne - woleli nie podchodzić i ze mną nie zadzierać

- Równowaga bywa u nas tylko od czasu do czasu. Dom Zagumnych szalony nie jest, ale na pewno nie są to "ciepłe kluchy" - mówi w wywiadzie dla Sport.pl Paweł Zagumny.Komentarze (4)
Siatkówka. Paweł Zagumny dyrektorem sportowym ONICO AZS Politechniki Warszawskiej, Stephane Antiga trenerem
Zaloguj się
 • Piotr Skrzypek

  0

  ONICO AZS Politechnika Warszawa ma ekipę na którą zasługuje. Myślę, że z Zagumnym i Antigą będzie o wiele łatwiej osiągać sukcesy. Myślę, że w ich ściągnięciu jest zasługa głównego sponsora, choć kto to tam wie... Bardzo szanuję Zagumnego.

 • scv78

  0

  Redaktor ma posiada wielkie umiejętności, wiwat!

 • Jan Kozłowski

  0

  Czy ktoś redaguje wam te artykuły i nagłówki!!!!!! ,,Antiga znalazł ma nową pracę!" porażka

 • bandie1939

  0

  Dyrektorze Sportowy, zagraj jeszcze z rok! Wciąż większość Ci nie dorasta do pięt. Teść.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX