Winiarski mistrzem Włoch

Siatkarze Itasu Diatec Trento w ostatnim finałowym meczu ligi włoskiej pokonali Coprę Piacenza 3:0 i zdobyli tytuł po raz pierwszy w historii klubu.

Złoci medaliści, którzy obok skrzydłowego reprezentacji Polski Michała Winiarskiego mają wśród rezerwowych rozgrywającego Jakuba Bednaruka, w całym play-off grali rewelacyjnie. We własnej hali nie stracili nawet seta, więc w środowym meczu byli faworytem. Byli faworytem, choć przed sezon nieśmiało mierzyli w podium, a rywale grali niedawno w turnieju finałowym Ligi Mistrzów.

Winiarski, który został uznanym najlepszym siatkarzem pierwszego spotkania z Piacenzą, ani w drugim, ani w trzecim bohaterem już nie był. Ciężar zdobywania punktów znów wziął na siebie bułgarski tandem Matej Kazijski - Władimir Nikołow. Na tyle skutecznie, że tylko pierwszy set zwieńczyła emocjonująca, zacięta końcówka. W kolejnych przewaga gospodarzy była już wyraźna. Wśród ich rywali z rezerwy na boisko wchodził trzeci Polak w finale - Marcel Gromadowski.