Sport.pl

Siatkówka. Izabela Kożon robi furorę w USA

Polka Izabela Kożon reprezentująca Middle Tennessee State University w Murfreesboro została wybrana zagraniczną zawodniczką tygodnia ligi NCAA siatkarek. To już jej drugie takie wyróżnienie w sezonie i czwarte w karierze.
Drużyna uniwersytetu Polki, Blue Raiders, rywalizuje w akademickiej lidze NCAA. Kożon została niedawno wybrana najlepszą zawodniczą roku w konferencji Sun Belt i najbardziej wartościową zawodniczką turnieju finałowego tej konferencji. Teraz otrzymała także wyróżnienie dla najlepszej zagranicznej zawodniczki tygodnia całej ligi.

- Izabela rozgrywa jak do tej pory wielki sezon - chwali Polkę trener Matt Peck. - Będę zaskoczony, jeżeli nie zdobędzie kolejnych tego typu wyróżnień - dodał.

Wygrana 3:1 z Western Kentucky to jedenaste z rzędu zwycięstwo zespołu Kożon.

Kożon: Miałam trzydzieści propozycji

- Dostałam ponad trzydzieści propozycji z USA i bardzo długo nie mogłam się zdecydować, która z nich będzie najlepsza. Jako jeden z ostatnich zgłosił się uniwersytet w Murfreesboro, a ponieważ ich drużyna odgrywa znaczącą rolę w lidze, wzbudzili moje zainteresowanie. Miejscowość, w której przyjdzie mi studiować i grać, nie jest może oszałamiająca, ale postanowiłam patrzeć przede wszystkim na walory siatkarskie mówiła Kożon  w rozmowie z "Mazowieckim Sport Expressem" w lipcu 2007 roku.

Nie tylko Kożon

Zagraniczne zawodniczki grające w akademickich drużynach w USA pochodzą najczęściej z Europy. Izabela Kożon nie jest jedyną Polką, która zdobyła tytuł zagranicznej zawodniczki tygodnia, ale jedyną, która wywalczyła go dwukrotnie. Poza nią wyróżniane w tym sezonie były: Joanna Sawicka, Izabela Grot, Aleksandra Nowak i Monika Kasperek.

Siatkarki nie chcą pracować z Jerzym Matlakiem »


Więcej o: