Siatkówka. Porażka Skry we Włoszech, Azimut Modena lepszy w czterech setach

Sara Kalisz
14.02.2017 23:09
A A A

JAN RUSEK

We Włoszech, w 5. kolejce rozgrywek Ligi Mistrzów, PGE Skra Bełchatów przegrała z Azimutem Modena 1:3. Podopieczni trenera Philippe'a Blain'a wygrali tylko drugiego seta, w pozostałych ulegaj±c rywalom przede wszystkim w elementach defensywnych.

14.02.2017, godzina 20:30

Azimut Modena

• na żywo
Pierwsze akcje meczu pomiędzy Azimut Moden± a PGE Skr± Bełchatów pokazały, że go¶cie przede wszystkim powinni uważać na ekspresywnie graj±cego Earvina N'Gapetha i zagrywkę Luci Vettoriego (7:5). Bardzo szybko okazało się, że sam Mariusz Wlazły nie był w stanie nadrobić strat ponoszonych przez jego zespół w przyjęciu, więc Włosi zaczęli budować przewagę (9:12). Uriarte, widz±c coraz słabsz± postawę swojej drużyny w ofensywie, zacz±ł grać przez Srećko Lisianca. Choć Serb zdobył dla Skry kilka punktów, to przy mocnej zagrywce rywali Bartosz Kurek nie radził sobie na nowej pozycji i bełchatowska drużyna nie miała jak nawi±zać równorzędnej walki z rywalami (25:16).

W drugiej partii role na boisku się odwróciły (11:5). Tym razem to Wlazły bardzo mocno zagrywał, N'Gapeth był mniej widoczny na boisku, a na ¶rodku bloku i w ataku punktował Lisinac. Kurek także czuł się pewniej w swojej roli i zacz±ł sobie pozwalać na bardziej ryzykowne zagrania z drugiej linii czy piłki przechodz±cej (20:13). Po asie Maxwella Holta i bloku na przyjmuj±cym go¶ci Philippe Blain zdecydował się jednak przerwać grę (20:16). Po powrocie na boisko błędy włoskiej drużyny zaważyły na triumfie Skry (25:21).

Trzeci set to walka punkt za punkt, w której trudno było wskazać faworyta (5:5, 9:8, 12:12). Kluczowych akcji było kilka - blok na Vettorim (17:14), atak ze ¶rodka Karola Kłosa, który wyrównał wynik (20:18), zatrzymanie na siatce pipe'a N'Gapetha, czy też bł±d dotknięcia siatki serbskiego ¶rodkowego w kluczowym momencie (23:20). Partię zagrywk± zakończył Luca Vettori (25:22), a styl, w którym to zrobił pokazał, jak wiele argumentów po swojej stronie maj± jeszcze siatkarze Modeny. Od pierwszych piłek czwartego seta kontrolowali grę, nie pozwalaj±c Skrze nawet na zdobycie jednego punktu przewagi (11:10). Po ataku Le Roux ze ¶rodka trener Blain poprosił o przerwę, jednak nie powstrzymało to gospodarzy przed powiększaniem prowadzenia (17:15). Finalnie bełchatowianie błędami własnymi (dotknięcie siatki przez Szalpuka, pomyłki w polu serwisowym i ataku Wlazłego) ułatwili grę rywalom i przegrali spotkanie w czterech setach (25:22).

Azimut Modena - PGE Skra Bełchatów 3:1: (25:16, 21:25, 25:22, 25:22).