Młodzicy z Rzeszowa mistrzami Polski! Trzeci medal AKS-u w tym sezonie

Młodzicy AKS-u Rzeszów zostali mistrzami Polski w siatkówce! W turnieju finałowym podopieczni trenera Grzegorza Wisza nie przegrali żadnego meczu, wygrywając finał z Czarnymi Radom 2:0.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

AKS w tym roku po raz kolejny zawładnął rozgrywkami młodzieżowymi w Polsce. Po złotym medalu juniorów i srebrnym kadetów, teraz kolejne złoto dorzucili najmłodsi siatkarze rzeszowskiego klubu.

W finałowym turnieju, najpierw przeszli jak burza przez fazę grupową, pokonując po 2:0 Czarnych Radom, Trefl Gdańsk iAZS Częstochowa. Jedynego seta stracili dopiero w półfinale, gdy musieli odrabiać straty z Trójką Nakło, która wygrała pierwszego seta 29:27. Kolejne partie były jednak już jednostronne, oczywiście na korzyść rzeszowian.

W finale AKS ponownie zmierzył się z Czarnymi Radom i po raz drugi wygrał 2:0 zdobywając złote medale.

Ciekawostką jest fakt, że w zespole trenera Grzegorza Wisza występują m.in. Łukasz Ogonowski i Michał Kowal, synowie trenerów Asseco Resovii Marcina Ogonowskiego i Andrzeja Kowala. Oprócz nich w złotym zespole byli też Jakub Bielak, Michał Adamczyk, Jakub Durski, Adrian Krawczyk, Jakub Dereń, Maksym Rzepka i Albert Warzocha.

Rzeszowianie zgarnęli też kilka nagród indywidualnych. Najlepszym rozgrywającym został Jakub Durski, najlepszym broniącym Jakub Dereń, a nagrodę dla najlepszego atakującego i MVP turnieju zgarnął Łukasz Ogonowski.