Memoriał Wagnera 2016. Polska - Serbia 2:3. Nieźli Bieniek, Kubiak i Kurek, ale bardzo dobrych nie było [OCENY]

Gdyby oceniać ich tylko za dwa pierwsze sety, długo nie przestalibyśmy klaskać. Ale przy stanie 2:0 praktycznie wszyscy nasi zawodnicy opadli z sił, obniżyli jakość gry i na zakończenie Memoriału Wagnera przegrali z Serbią 2:3 (25:17, 25:22, 18:25, 19:25, 11:15), kończąc imprezę na trzecim miejscu.
Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6

ROZGRYWAJĄCY:

Grzegorz Łomacz: 4-

W dwóch pierwszych setach bardzo dobry, odkąd zaczął się zmieniać z Drzyzgą zgubił rytm, jak zresztą cały zespół.

Fabian Drzyzga: 3

Nie wystawiał tak jak Łomacz, zdarzały mu się naprawdę duże nieporozumienia z Kurkiem, za często grał właśnie z nim, przez co do naszego atakującego w ciemno ustawiał się potrójny blok.

ATAKUJĄCY:

Bartosz Kurek: 4

W ataku 16/29, 55-procentowa skuteczność. Do tego dwa asy, bez punktowego bloku. Gdyby nie opadł z sił, byłaby dużo wyższa ocena. Mimo wszystko i tak uznany najlepszym atakującym turnieju.

Dawid Konarski: bez oceny

Skończył trzy z czterech ataków, ale grał za krótko, by go ocenić.

ŚRODKOWI:

Karol Kłos: 4

W ataku 4/5, dwa punktowe bloki, ale aż cztery zepsute zagrywki, a asa ani jednego.

Mateusz Bieniek: 4

Trzy asy serwisowe przy świetnej serii siedmiu zagrywek od stanu 18:17 do 25:17 w pierwszym secie. Do tego trzy bloki, ale w ataku słabo - 2/6.

Marcin Możdżonek: bez oceny

Grał zbyt krótko.

Piotr Nowakowski: bez oceny

Nie zagrał.

PRZYJMUJĄCY:

Michał Kubiak: 4

Dużo atakował, dużo przyjmował. Waleczny, ale jeszcze nie w pełni formy. Trzy pomyłki w odbiorze, w ataku 15/30, plus za dwa punktowe bloki. Wybrany najlepszym przyjmującym imprezy.

Rafał Buszek: 3

Dobrze zaczął, ale później był coraz słabszy. Cztery razy ustrzelony zagrywką, w ataku tylko 10/25. Bez punktu z zagrywki.

Mateusz Mika: bez oceny