Sport.pl

Rosyjscy siatkarze drwią z afery dopingowej. Sfotografowali się z tortem z meldonium

Aleksander Markin i Artjom Jermakow postanowili obrócić w żart wielką aferę dopingową związaną lekiem o nazwie meldonium. Siatkarze reprezentacji Rosji opublikowali na Instagramie zdjęcia, na którym trzymają tort z zakazanym specyfikiem.
Markin jest jednym z wielu rosyjskich sportowców, u którego w ostatnim czasie wykryto obecność zakazanej substancji. Siatkarz reprezentacji Rosji i Dynama Moskwa wciąż czeka na decyzję władz Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, która zajmie się sprawą 19 kwietnia. Teoretycznie może nawet wykluczyć Rosję z udziału w igrzyskach olimpijskich w Rio.

Markin jest jednak pewny swego i najwyraźniej humor mu dopisuje. Na Instagramie opublikował zdjęcia, na których trzyma tort z meldonium. Zrobił to również inny reprezentant Rosji Artiom Jermakow z dopiskiem: "Zakazany przez WADA (Światowa Agencja Antydopingowa)". Na samym torcie też jest napis: "Jesteśmy za sportem bez polityki".

Meldonium jest odpowiedzialne za ponad 100 pozytywnych testów antydopingowych. Pomaga przede wszystkim w leczeniu chorób serca, a jego właściwości pomagają w szybszej regeneracji organizmu i zmniejszają zmęczenie. Środek stosowany był głównie przez rosyjskich sportowców. Wykryto go u Markina, a także u tenisistki Marii Szarapowej, utytułowanego łyżwiarza szybkiego Pawła Kuliżnikowa, łyżwiarki figurowej Jekateriny Bobrowej i ciężarowca Aleksieja Łowczewa. Meldonium jest zakazany od 1 stycznia.Nie tylko Szaarapowa. Na meldonium wpadła też mistrzyni olimpijska z Soczi i złota medalistka lekkoatletycznych MŚ [ZDJĘCIA]
Więcej o:
Komentarze (25)
Rosyjscy siatkarze drwią z afery dopingowej. Sfotografowali się z tortem z meldonium
Zaloguj się
 • maksimum

  Oceniono 12 razy 6

  Ciekawe ze w Rosji wszyscy sportowcy sa chorzy na serce i bez naszprycowania nie wychodza na stadion.

 • aaron55

  Oceniono 4 razy 4

  jak mawiał mój nauczyciel wf: nie spotkałem jeszcze mądrego sportowca ...

 • stalowykij

  Oceniono 3 razy 3

  Obrócić kota ogonem. U nas to się nazywa "dobra zmiana".

 • myciel66

  Oceniono 13 razy 3

  Przecież ta Rosja putinowska, to jedna wielka moralna demoralizacja. Putin to morderca, a ryba psuje się od głowy. Sportowcy też nie widzą nic złego w dopingu. Praktykowali to już w NRD i robią to nadal. Należy odsunąć to całe towarzystwo o zawodów sportowych, niech konkurują między sobą - naszprycowanymi.

 • mazuvian

  Oceniono 7 razy 3

  Sport bez polityki, za to z tonami suplementów.

 • tommy96

  Oceniono 4 razy 2

  Znaczy wszyscy sportowcy w rosji maja problemy z sercem czy jak ? bo w takiej ilosci dyskwalfikacje to juz chyba za duzo , i zwalanie na polityke nic mam nadzieje nie zmieni !

 • kotprezesa

  Oceniono 10 razy 2

  A co tym koksiarzom pozostało?

 • yosemitesam

  Oceniono 4 razy 2

  Tytuł na głównej: "Rosyjscy siatkarze robią sobie jaja z afery dopingowej. "

  Jeszcze bardziej swojsko brzmiałoby "robią SE jaja". Do jaj się nie czepiam, bo akurat jest Wielkanoc.

 • londyn2010

  Oceniono 14 razy 2

  czy cokolwiek dobrego mozna napisac o kacapach??? czy przyczyniaja sie do rozwoju czegokolwiek (oprocz broni i dopingu)???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX