Sport.pl

Finał Pucharu Polski siatkarzy odbędzie się w Ergo Arenie

Finałowy turniej Pucharu Polski siatkarzy za sezon 2014/15 odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia w Ergo Arenie. O trofeum rywalizować będą cztery drużyny - gospodarz Lotos Trefl Gdańsk, PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia oraz lepszy z pary Jastrzębski Węgiel - Banimex Będzin.
Jest więc zatem szansa (jeśli awans uzyska Jastrzębski Węgiel, ćwierćfinałowy mecz z Banimeksem zaplanowano na 25 marca), że w Ergo Arenie zobaczymy cztery najlepsze zespoły PlusLigi, które obecnie rywalizują w półfinałach play-off. Mało tego, z drabinki Pucharu Polski wynika, że wówczas pary będą identyczne, a więc Lotos Trefl zmierzy się ze Skrą, natomiast Resovia z Jastrzębskim Węglem.

Lotos Trefl w drodze do turnieju finałowego najpierw pokonał w Elblągu 3:2 BBTS Bielsko-Biała, a później już w Gdańsku Transfer Bydgoszcz 3:1.

Przypomnijmy, że w sobotę podopieczni Andrei Anastasiego zmierzą się w Ergo Arenie ze Skrą w drugim meczu półfinału play-off. W pierwszym spotkaniu Lotos Trefl wygrał 3:2 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 1:0.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH


Więcej o: