Pięć setów w Suwałkach. Ślepsk blisko wicelidera I ligi

Siatkarze Ślepska Suwałki przegrywali 0:1 i 1:2 w setach, w tie-breaku zaś także na początku mieli kilka punktów straty, a mimo to zdołali wygrać u siebie z Krispolem Września. Po tej kolejce suwalczanie zmniejszyli do punktu straty do wicelidera pierwszoligowej tabeli.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Pierwszy set układał się zupełnie nie po myśli gospodarzy. Błędy zawodników Ślepska i udane bloki Krispolu sprawiły, że rywale na początku objęli kilkupunktowe prowadzenie. Trener Ślepska Piotr Poskrobko próbował zmian w składzie, ale losów tej partii nie udało się odwrócić. Za to od początku drugiego seta suwalczanie rozbili rywali przede wszystkim zagrywką. Asy posyłali Kamil Skrzypkowski, Wojciech Winnik i rywale zanim się obejrzeli, przegrywali 5:15. Bez trudu gospodarze dowieźli przewagę do końca i wyrównali stan spotkania. Trzeci set znowu zaczął się od przewagi gości. Za to suwalczanie za często mylili się w ataku. Krispol wygrał do 19 i miał już zapewniony co najmniej jeden punkt. Ale w czwartym secie suwalczanie znowu popisali się skuteczną zagrywką. Gospodarze dominowali na boisku i Krispol znowu ugrał tylko 16 punktów. A więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. I w piątym secie od prowadzenia 4:1 zaczęli goście. Zapachniało porażką, a w takich momentach rozgrywający suwalskiej drużyny najczęściej kierują piłki do Winnika. Ten na szczęście nie mylił się, a dodatkowo Krzysztof Modzelewski dołożył dwa asy serwisowe, i to Ślepsk wyszedł na prowadzenie 8:7. Po bloku na Mateuszu Jasińskim było już 11:19. Gdy przyjmujący Krispolu po raz drugi w tie-breaku został zablokowany, suwalczanie objęli prowadzenie 13:9. Set zakończył się wygraną Ślepska 15:12, a cały mecz 3:2.

- Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu - podsumowuje Poskrobko. - Nie mogliśmy złapać swojego rytmu, gra była szarpana. W tych wygranych setach dobrze graliśmy zagrywką, i to chyba jedyny pozytywny element z tego spotkania. W sumie mieliśmy 11 asów, a przeciwnik tylko pięć. Długimi momentami jakby czekaliśmy na błędy przeciwnika, a tak nie powinno być.

W tej kolejce przegrała Victoria Wałbrzych i do drugiego miejsca w tabeli Ślepsk traci tylko punkt. W rozgrywkach pierwszej ligi zaplanowano dwa tygodnie przerwy. W 21. kolejce suwalczanie zagrają na wyjeździe z Pekpolem Ostrołęka.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Ślepsk Suwałki - Krispol Września 3:2

Sety: 22:25, 25:16, 19:25, 25:16, 15:12.

Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Schamlewski, Modzelewski, Skrzypkowski, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Rawiak, Urbanowicz, Smoliński, Kluth.

Inne wyniki 20. kolejki

SMS Spała - Stal Nysa 2:3, KPS Siedlce - Pekpol Ostrołęka 3:1, Camper Wyszków - Avia Świdnik 3:0, Espadon Szczecin - Caro Rzeczyca 3:0, Victoria Wałbrzych - AZS AGH Kraków 0:3, Warta Zawiercie - Kęczanin Kęty 3:0.