Sport.pl

Siatkówka. Drugi triumf Brazylii w Pucharze Wielkich Mistrzyń

PAP
17.11.2013 , aktualizacja: 17.11.2013 14:40
A A A Drukuj
Brazylijki ciesz± się z wygrania Pucharu Wielkich Mistrzyń. W pierwszym planie MVP rozgrywek Fabiana Claudino

Brazylijki ciesz± się z wygrania Pucharu Wielkich Mistrzyń. W pierwszym planie MVP rozgrywek Fabiana Claudino (Fot. Toru Hanai REUTERS)

Mistrzynie olimpijskie z Londynu Brazylijki po raz drugi w historii wygrały siatkarski Puchar Wielkich Mistrzyń. W ostatnim meczu pokonały w Tokio Japonię 3:0, a turniej zakończyły z bilansem gier 5-0.
Brazylia to pierwszy zespół, który po raz drugi triumfował w tej imprezie, poprzednio w 2005 roku. Na li¶cie zwycięzców rozgrywanego co cztery lata Pucharu Wielkich Mistrzyń s± też reprezentacje Kuby (1993), Rosji (1997), Chin (2001) i Włoch (2009).

W Japonii wyst±piły drużyny, które wygrały kontynentalne czempionaty (Afryka nie ma swojego przedstawiciela jako konfederacja, która została najniżej sklasyfikowana podczas ubiegłorocznych igrzysk). Stawkę uzupełniły ekipy gospodarzy oraz Dominikana z tzw. dzik± kart±.

Wyniki niedzielnych meczów:

Brazylia - Japonia 3:0 (29:27, 25:14, 25:18)

USA - Dominikana 3:1 (25:14, 25:16, 21:23, 25:18)

Tajlandia - Rosja 3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:23)

Tabela końcowa:

M Z-P sety pkt

1. Brazylia 5 5-0 15-2 15

2. USA 5 4-1 12-9 10

3. Japonia 5 3-2 10-7 9

4. Rosja 5 1-4 8-13 4

5. Tajlandia 5 1-4 5-13 4

6. Dominikana 5 1-4 6-12 3

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Lubisz Siatkówkę?

Najnowsze informacje Ekskluzywne zdjęcia prosto na Twojego Facebooka

  • PlusLiga

    lp.drużynampktzp
    1Asseco Resovia2254184
    2PGE Skra2252175
    3Jastrzębski Węgiel2248175
    4ZAKSA2247166
    5Indykpol22351111
    6Cerrad Czarni22331111
    7AZS Politechnika2228913
    8Effector2226913
    9Transfer2225814
    10LOTOS Trefl2222715
    11Wkręt-met2216616
    12BBTS2210319

    • lider
  • ORLEN Liga

    lpdrużynazw.por.pkt.m.pkt
    1Chemik Police1624850:14
    2Atom Trefl1444245:18
    3Impel Wrocław1353844:25
    4D±browa Górnicza1083039:31
    5BKS Aluprof1082836:34
    6Muszynianka992637:39
    7Budowlani ŁódĽ8102332:41
    8Legionovia4141727:45
    9PTPS Piła5131523:44
    10Pałac Bydgoszcz11739:51

    • lider
    • baraże