Sport.pl

Dziewczyna asa włoskiej reprezentacji podpisała kontrakt z Tauronem MKS-em D±browa Górnicza [WIDEO]

tod
30.07.2012 , aktualizacja: 30.07.2012 12:54
A A A Drukuj
Drużyna Tauronu MKS-u D±browa Górnicza

Drużyna Tauronu MKS-u D±browa Górnicza (Fot. Anna Jarecka / Agencja Gazeta)

Milena Stacchiotti jest now± siatkark± zagłębiowskiego klubu.
27-letnia Włoszka grała ostatnio w Volley Femminile z Verony. Dla ¶rodkowej z Rzymu MKS będzie pierwszym zagranicznym klubem w karierze.

Co ciekawe, Stacchiotti zd±żyła już poznać nasz kraj, a wszystko za spraw± chłopaka - Michała Łasko, czyli atakuj±cego reprezentacji Włoch i Jastrzębskiego Węgla. - W Polsce byłam już kilka razy. Przyjeżdżałam do Jastrzębia na mecze Michała. Odwiedzili¶my także Wrocław, gdyż tam urodził się Michał - mówi siatkarka.

Stacchiotti powoli aklimatyzuje się w nowym miejscu. - Jest mi ciężko, bo mogę rozmawiać tylko w dwóch językach, włoskim i angielskim, którego nie znam za dobrze. Ale wolę, żeby wszyscy tutaj mówili do mnie po polsku niż po angielsku, bo chcę się nauczyć waszego języka. Znam już kilka podstawowych słów, jak dziękuję i dzień dobry - u¶miecha się zawodniczka, której najbardziej pomagaj± Magdalena ¦liwa i Ivana Plchotova. - Znam je najlepiej, gdyż występowały w moim kraju. Polaków lubię, bo choć jeste¶cie na pocz±tku nie¶miali, to potem się rozkręcacie. Jeste¶cie otwarci i rozmowni - podkre¶la Stacchiotti.

Poznajcie now± siatkarkę MKS-u w roli modelki!



Lubisz Siatkówkę?

Najnowsze informacje Ekskluzywne zdjęcia prosto na Twojego Facebooka

  • PlusLiga

    lp.drużynampktzp
    1Asseco Resovia2254184
    2PGE Skra2252175
    3Jastrzębski Węgiel2248175
    4ZAKSA2247166
    5Indykpol22351111
    6Cerrad Czarni22331111
    7AZS Politechnika2228913
    8Effector2226913
    9Transfer2225814
    10LOTOS Trefl2222715
    11Wkręt-met2216616
    12BBTS2210319

    • lider
  • ORLEN Liga

    lpdrużynazw.por.pkt.m.pkt
    1Chemik Police1624850:14
    2Atom Trefl1444245:18
    3Impel Wrocław1353844:25
    4D±browa Górnicza1083039:31
    5BKS Aluprof1082836:34
    6Muszynianka992637:39
    7Budowlani ŁódĽ8102332:41
    8Legionovia4141727:45
    9PTPS Piła5131523:44
    10Pałac Bydgoszcz11739:51

    • lider
    • baraże