Sport.pl

LM siatkarzy. Arkas - Zaksa 3:0. Półfinał nie dla Zaksy

mo
08.02.2012 , aktualizacja: 09.05.2012 01:28
A A A Drukuj

08.02.2012, godzina 18:30

Arkas Izmir

  • na żywo
Zaksa Fot. Rafa3 Malko / Agencja Gazeta Zaksa
Zaksa Kędzierzyn-Koźle przegrała w Izmirze z Arkasem 0:3 i odpadła w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Jedynym polskim zespołem w tych rozgrywkach jest PGE Skra Bełchatów, która zorganizuje Final Four.
SERWISY
Zaksa walkę podjęła tylko w pierwszej partii, którą przegrała do 23. W drugim secie Kędzierzynianie stracili dziewięć kolejnych punktów i przegrali 25:16. W trzecim walki już nie podjęli. Gospodarze dominowali od samego początku i pewnie awansowali do kolejnej rundy.

W Lidze Mistrzów została już tylko jedna polska drużyna - PGE Skra Bełchatów. Mistrzowie Polski w fazie play-off nie grają, bo jako organizator Final Four zostali z niej zwolnieni.


Tak relacjonowaliśmy na żywo:


25:18 Grzegorz Pilarz serwuje w aut. Zakra przegrywa 0:3 i odpada z LM.


20:15 Sahin atakuje po przekątnej nie do obrony.


18:13 Samica z sytuacyjnej piłki atakuje w taśmę, a Arkas odzyskuje przewagę.


16:13 Bravo nie trafia w boisko, przewaga Turków topnieje. Zaksa traci już tylko trzy punkty.


16:9 Arkas nie daje Zaksie żadnych szans w trzecim secie. NA drugiej przerwie technicznej ma już siedem punktów zaliczki.


13:8 Błąd Hansena, ale nadal przewaga Arkasu wysoka. Rywale mają mecz pod kontrolą.


8:5 Trzypunktowe prowadzenie Arkasu na pierwszej przerwie technicznej. Największym atutem Turków oprócz Agameza jest to, że prawie nie popełniają błędów.


4:1 Siatkarze Zaksy zablokowani po raz kolejny. Chyba nie wierzą już w zwycięstwo, mają spuszczone głowy, nie widać zapału do gry. Dadzą radę się jeszcze podnieść?


1:0 Agamez zaczyna od skutecznego ataku. Zaksa musi wygrać trzy sety, jeśli chce mieć jakiekolwiek szanse na awans do półfinału LM. Porażka siatkarzy z Kędzierzyna definitywnie eliminuje.


II set:


25:16 Nokaut w Izmirze. Zaksa straciła dziewięć kolejnych punktów i przegrała w drugim secie 25:16.


20:16 Arkas podkręcił tempo, zdobył cztery punkty z rzędu. Trener Krzysztof Stelmach bierze czas.


17:16 Agamez zatrzymany przez Zagumnego!


16:15 Arkas prowadzi punktem na drugiej przerwie technicznej.


15:15 Zaksa odrobiła straty! Fantastyczna gra w obronie, skuteczny blok pozwoliły dognić rywali.


12:9 Ruciak z konieczności przebijał palcami, ale nieszczęśliwe wręcz idealnie wystawił Agamezowi, który huknął nie do obrony.


10:7 Agamez obija blok, a Arkas utrzymuje prowadzenie. Zaksa nie jest w stanie zmniejszyć strat.


8:5 Rywale systematycznie powiększają przewagę, tym razem po ataku ze środka mają już trzy punkty więcej na pierwszej przerwie technicznej w secie drugim.


Podziel się

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (4)

  • kaczkin87

    Oceniono 1 raz 1

    co sie ostatnio dzieje z tym zespołem??wszystko w plecy,a dzis to juz tragedia!!!

  • bukaj22

    Oceniono 1 raz 1

    Niezłe lanie od Turków. A miałem wrażenie , że komentatorzy Polsatu sport cały czas lekceważą Turecką drużynę. Że zawodnicy drugiego planu itp. Jak widać pod okiem świetnego trenera można wiele osiągnąć.

  • Gość: bez trenerów nie ma szans

    0

    No cóż, należy jednoznacznie stwierdzić, że w Plus lidze nie ma, może z wyjatkiem ciagle uczącego się i dajacego nadzieję Bernardiego, żadnego trenera mogącego pociagnąć i prawidłowo pokierować zespołem. Nawet Skra, pomimo wygrania Pucharu Polski, trenera nie ma. Są tylko zawodnicy którzy sami z siebie czasami potrafią się odpowiednio zmobilizować. Szkoda kasy na zespoły jeżeli nie ma nimi kto odpowiednio kierować. Jak widać po dziśiejszym meczy, nawet bez gwiazd a z odpowiednią taktyką można dużo ugrać. Należy też jasno powiedzieć, że w Polsce jest paru gości, którzy mogli by jako trenerzy ciś pomóc, ale nie wiem dlaczego wolą np. komentować mecze?????
    Problem to trenerzy!!! od nich należy zacząć usuwać problemy polskiej śiatkówki zarówno męskiej jak i żeńskiej.

  • tomekpasiak1906

    Oceniono 2 razy 0

    Kompromitacja, wstyd zero gry. ZAKSA pokazała że jesteśmy 3 ligą Europ :))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX