Sport.pl

M¦ siatkarzy. Brazylijczycy pożyczyli siatkarza

Mistrzowie ¶wiata, z którymi dzi¶ o 21 Polacy zagraj± w drugiej rundzie mundialu we Włoszech, musieli pożyczyć zawodnika, który uzupełniłby skład na treningach. Padło na 35-letni Maurizio Latellę z Marmi Lanza.
Do trenera tego klubu Bruno Bagnolego (brat selekcjonera reprezentacji Rosji) zadzwonił Bruno Rezende, który sam ma kłopot, bo po zerwaniu ¶cięgna Achillesa porusza się o kulach. Włoch zgodził się bez problemów.

Brazylijczycy nie maj± pełnego składu z powodu poważnych problemów zdrowotnych 33-letniego rozgrywaj±cego Marlona, u którego lekarze podejrzewaj± chorobę Krona. Dzi¶ zawodnik pozna wyniki badań lekarzy ze szpitala w Modenie, w którym Brazylijczyk leżał przez kilka dni. Marlon podupadł na zdrowiu po przyjeĽdzie do Europy. Najpierw podawano mu delikatne leki, teraz ich moc zwiększono kilkukrotnie.

Brazylijczycy mieszkaj± w tym samym hotelu co Polacy - blisko morza, ale w mało efektownej czę¶ci Ankony. Reporterzy Sport.pl i Gazety Wyborczej spotkali w ¶rodę Marlona, który nie wybrał się z kolegami z drużyny do miasta. Wygl±da bardzo Ľle - schudł kilka kilogramów, jego twarz jest blado-zielona. O występie na tych mistrzostwach ¶wiata w ogóle nie ma mowy.


Polscy siatkarze tylko w Polsacie Sport >


Typujemy wynik meczu Polska - Brazylia:
Więcej o: