Sport.pl

MŚ siatkarzy. Kibice wierzą w awans Polski ale... z drugiego miejsca

Grupę N, w której wystąpią Brazylia, Polska i Bułgaria wygra reprezentacja trenera Rezende - takiego zdania jest 2463 internautów, którzy wzięli udział w sondzie Sport.pl. Zapytaliśmy Was o to, jak zakończą się zmagania w stawce II rundy mistrzostw świata. Aż 63% użytkowników uważa, że Brazylia wygra grupę N, wyprzedzając kolejno Polskę i Bułgarię. 27% kibiców liczy na triumf Polaków.
Mimo bardzo dobrej postawy naszych reprezentantów w I rundzie mistrzostw, kibice pozostają sceptyczni - uważają, że Polacy będą musieli uznać wyższość Brazylii w końcowej klasyfikacji grupy N. 63% internautów jest zdania, że to siatkarze Canarinhos zakończą zmagania w II rundzie na czele stawki. Drudzy będą Polacy, trzeci Bułgarzy.

Na triumf Polski liczy ponad ćwierć ankietowanych. 24% kibiców jest zdania, że Polska zajmie pierwsze miejsce w grupie, wyprzedzając kolejno Brazylię i Bułgarię. Tylko 3% biorących udział w sondzie typuje, że obrońcy tytułu odpadną z turnieju, ustępując miejsca pierwszej w tabeli Polsce i drugiej Bułgarii.8% internautów wykazuje pesymistyczne nastawienie - Według 330 ludzi ekipa Daniela Castellaniego zajmie ostatnie miejsce w grupie.*Sonda została podsumowana około godziny 12.

Polacy chcą wygrywać, nie kalkulować

- Naszym zadaniem jest wygrywanie, a nie analizowanie. Nie ma tak naprawdę znaczenia na kogo trafimy w kolejnej rundzie, bo jeśli ją przejdziemy i wygramy z silnymi przeciwnikami, będziemy mieli łatwiej dalej. Niech inni się nas boją i kombinują, by nie wpaść na nas - ocenił Piotr Gruszka »

Prasa po I rundzie - "W nagrodę grupa śmierci"

- To było żenujące - wypalił Bartosz Kurek po zwycięstwie naszych siatkarzy 3:1 nad Serbami, którzy nie wyglądali na zainteresowanych wynikiem. Twardszej do zgryzienia nagrody Polacy dostać nie mogli. Teraz zagrają z broniącą złota Brazylią i broniącą brązu Bułgarią - czytamy m.in. w "Gazecie Wyborczej" »

Wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź - Sport.pl na Facebooku »


Więcej o: