Sport.pl

MŚ siatkarzy. Bartosz Kurek: Żenujące, to nie był sport

1 : 3
Informacje
MŚ siatkarzy 2010 - Grupa F
Poniedziałek 27.09.2010 godzina 21:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
Wynik
Serbia
19
18
25
23
1
Polska
25
25
21
25
3
Składy i szczegóły
Serbia
Skład: Nikola Kovacevic (4), Bojan Janic (12), Dragan Stankovic (11), Nikola Grbic (1), Ivan Miljkovic (3), Marko Podrascanin (13) i Nikola Rosic (libero) oraz Milos Terzic (1), Milos Nikic (5), Sasa Starovic (11)
Polska
Skład: Piotr Nowakowski (4), Michał Winiarski (16), Piotr Gruszka (7), Paweł Zagumny (1), Bartosz Kurek (6), Marcin Możdżonek (3) i Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Patryk Czarnowski (7), Grzegorz Łomacz, Mariusz Wlazły (3), Zbigniew Bartman (11)
Po wygranym 3:1 meczu z Serbią przyjmujący reprezentacji Polski Bartosz Kurek w wywiadzie dla Polsatu Sport nie krył zażenowania z postawy Serbów, którzy więcej kalkulowali, niż grali w siatkówkę. - Żenujące, to nie jest sport, szkoda kibiców, którzy zapłacili pieniądze - powiedział Kurek.
Najnowsze wideo z MŚ we Włoszech tylko na Sport.pl »

Chociaż teoretycznie bardziej opłacało się przegrać, Polaków kalkulacje nie interesowały. Ograli 3:1 Serbów, w czym duża zasługa rezerwowych, i awansowali bez straty punktu do drugiej fazy grupowej mundialu. Serbowie z kolei przez pierwsze dwa sety grali połowę tego, co potrafią. Kalkulowali? Bartosz Kurek nie ma wątpliwości.

- To żenujące, to nie jest sport. Jakieś kalkulacje, podglądanie innych wyników, co dzieje się też w innych grupach, to naprawdę żenujące. Szkoda tylko kibiców, którzy zapłacili pieniądze. Ja się cieszę, że my wygraliśmy, a Serbowie? To ich problem! - ostro skomentował Kurek.Niezależnie od tego, jak grali Serbowie, cieszy świetna postawa Polaków.

- Taki mecz daje zdecydowanie dużo. Obojętnie, jak by nie byli zaangażowani Serbowie, to i tak ich pokonaliśmy. A przecież my sami zagraliśmy na luzie, już po dwóch wygranych setach mieliśmy pewny awans z pierwszego miejsca, więc tym bardziej się cieszymy! Ograliśmy utytułowaną drużynę - opowiadał Kurek.

Teraz czeka nas druga faza grupowa i kolejni trudni rywale. Zagramy w grupie śmierci z Brazylią i Bułgarią.

- Kolejne ciężkie mecze przed nami. Ale na tym etapie nie ma już łatwych drużyn, chyba że jesteś gospodarzem, pod którego wszystko jest ustawione. My wyjdziemy, zagramy swoje, zagramy o zwycięstwo. Szczyt formy przed nami, chcemy zagrać w Rzymie - zakończył polski przyjmujący, który w dzisiejszym meczu grał mniej. Zmienił go Zbigniew Bartman i zagrał rewelacyjnie.


O meczu Polska - Serbia > czytaj tutaj


Polska zagra w drugiej rundzie z Brazylią i Bułgarią. Jak zakończą się te zmagania?
Więcej o: