Wlazły 6, Kurek 24, Nowakowski 13, Winiarski 7, Zagumny 7, Możdżonek 10, Ignaczak (L) oraz Gruszka 10, Czarnowski, B±kiewicz, Łomacz
Niemcy
Skład:
Andrae 16, Boehme 5, Kromm 20, Gunthoer 4, Steuerwald 1, Grozer 18, Tille (L) oraz Tisher 1, Kaliberda, Schoeps 5
Niemców obawiali¶my się bardzo, w Lidze ¦wiatowej przegrali¶my z podopiecznymi Raula Lozano trzy z czterech spotkań. Obawy były słuszne, bo rywale postawili trudne warunki, ostatecznie wygrali¶my jednak 3:2 (25:20, 21:25, 25:22, 22:25, 15:13). Awans do drugiej rundy mamy już pewny, bez względu na wynik poniedziałkowego meczu z Serbami, na relację z którego zapraszamy do Sport.pl o 21:00.
Tak relacjonowali¶my mecz Zczuba i na żywo

Mocne otwarcie Niemców

Podobnie jak we wczorajszym meczu, Polacy zaczęli lekko spięci. Dwa bloki "dostał" Mariusz Wlazły, trochę niedokładno¶ci w rozegraniu przytrafiło się Pawłowi Zagumnemu. Kapitalnie przygotowani fizycznie Niemcy fruwali po drugiej stronie siatki i już przy stanie 3:6 trener Daniel Castellani musiał poprosić o czas.

Były to jednak ostatnie nerwowe chwile w tym secie. Z biegiem czasu w mecz wszedł Wlazły, rozkręcał się Kurek, a rywale mieli coraz więcej problemów z zagrywk±. Od stanu 13:13 na boisku istniała już tylko reprezentacja Polski, która głównie dzięki kapitalnej dyspozycji Kurka i m±dremu rozgrywaniu Zagumnego wygrała seta do 20.

Punkt za punkt i bez happy endu... oraz z nim

Drugi set to walka punkt za punkt aż do stanu 16:17. Grozer, Andrae i Kromm raz po raz omijali polski blok, dłużni nie pozostawali im Kurek i Winiarski. Niestety, chwila słabo¶ci Polaków zamieniła się w dwie kontry wykorzystane przez Niemców, którzy odskoczyli na trzy punkty.

Polacy walczyli ambitnie, jednak nie potrafili zniwelować straty i przegrali do 21. Kluczem do sukcesu był potężny Niemiecki atak.

Podobny przebieg miała trzecia partia, z t± różnic±, że tym razem Polacy odskoczyli w ¶rodku partii na trzy punkty i tę przewagę utrzymali. Na pochwałę zasługuje szczególnie nasza dobra gra w obronie oraz ¶wietna końcówka w wykonaniu Bartosza Kurka. Seta wygrali¶my 25:22.

Emocjonuj±ca końcówka

Czwarty set zaczęli¶my bardzo dobrze. Niemcy nie potrafili sforsować naszego bloku, skuteczny był Winiarski i Kurek, dzięki czemu prowadzili¶my dwoma, trzema punktami. I tak do drugiej przerwy technicznej. Wtedy zaczęły się nasze problemy - Niemcy złapali drugi oddech, Grozer i Andrae odzyskali skuteczno¶ć, my z kolei grali¶my zbyt prosto, czytelnie i co za tym idzie - nieskutecznie. Rywale zwietrzyli szansę i już nie wypu¶cili jej z r±k - wygrali do 22 i doprowadzili do tie-breaka!

Zanim Niemcy się obejrzeli, przegrywali w pi±tym secie 0:3 - punkty zdobywał Możdżonek i Kurek. Rywale nie spu¶cili jednak głów i głównie za spraw± rezerwowego atakuj±cego Johana Schopsa wyszli na prowadzenie 8:7. Dobry blok i ataki Gruszki pozwoliły wrócić Polakom do jednopunktowej przewagi, ale niesamowity Schops trzymał wynik.

W ostatnich piłkach wyszło ogranie Polaków, których prowadził Piotr Gruszka. To wła¶nie on, przy stanie 14:13, potężnym atakiem z prawego skrzydła zakończył kontratak i dał nam upragnione zwycięstwo! 3:2 dla nas!